Ön Frenler için Ayar

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan lyolcul
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön fren balataları bitmiş arabanın. ben de trw marka balata alarak taktırdım.
dün kriko ile arabayı kaldırıp tekerleği döndürmeye çalıştığımda çokta rahat dönmediğini farkettim. balatalar biraz sıkıyor gibi.
bunun için bi ayar oluyor mu yoksa zamanla aşına aşına daha mı rahat döner tekerlek.

Fren balataların tuttuğuna sürtme olduğuna emin misini? ön teker fitesde ise unutmayın zor döner hatta belli yerde takılır,hele tek teker havada ise,boşda ise burda çevirdiğinizde deferensial da olduğunu unutmayın.eğer fren kaliber veya fren yuvalarında kir pasdan dolayı fren bırakmama söz konusu ise bunu frenin tuttuğunu fark edersiniz.Bilmem anlatabildim mi? sirtme sesi yok fren tutma hissi almadınız ise kafaya takmayın

Fren balataların tuttuğuna sürtme olduğuna emin misini? ön teker fitesde ise unutmayın zor döner hatta belli yerde takılır,hele tek teker havada ise,boşda ise burda çevirdiğinizde deferensial da olduğunu unutmayın.eğer fren kaliber veya fren yuvalarında kir pasdan dolayı fren bırakmama söz konusu ise bunu frenin tuttuğunu fark edersiniz.Bilmem anlatabildim mi? sirtme sesi yok fren tutma hissi almadınız ise kafaya takmayın

aaa gerçektende!!!
araç viteste miydi ki acaba :maden:
valla hiç aklıma gelmedi yaa :) büyük ihtimal dediğiniz gibi araç vitesteydi.

Geri