Opel 1.6 CDTI motor duyuruldu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Flea_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Kötü olan satış rakamları bu beklenti ile daha da dibe vuracaktır. 2. ele nasıl yansır bilemiyorum.

yanlış anlaşılma olmuş, 20 cdti motordan %10 tasarruf değil, piyasadaki 1.6 hacimli turbo dizel motorlardan %10 daha ekonomik olacak + opel olduğundan satışlar tavan yapacak. uzun yolda 100km de 3.3 litre gibi bir tüketim beklemek yanlış olmaz.

"Açıklanan ilk versiyon 136 hp güç ve 320 nm tork üretecek. Bu değerlere yakın güç üreten 2.0 dizel motorlara göre %10'lık bir yakıt tasarrufu elde edilmiş."

Bence yanlış anlamışsınız. Cümleler gayet açık. Yazılanların doğru olduğunu kabul edersek müsrif bir motor. Ben hala 1.3 CDTI'cılardanım. İnşallah ikinci ele yansır da J kasa 1.3 CDTI'lara ulaşabilirim. :)

birkaç sene önce neden Opel 1.6 dizel üretmiyor 1.6 litrelik motoru seçeneği sunmuyor dediğimizde sizin keyfinize göre motor üretecek değil diyen birçok arkadaş vardı bu sitedede :) 1.6 tdi -tdci- multijet e rakip olarak 1.3 cdti da diretmek cesaret işiydi. astra classic 3 iyide sattı ...geç alınmış bir karar bu :) yeni motora sevindim ama birazda üzüldüm. 1.3lerin ikinci el piyasasını sarsmaz umarım

"Açıklanan ilk versiyon 136 hp güç ve 320 nm tork üretecek. Bu değerlere yakın güç üreten 2.0 dizel motorlara göre %10'lık bir yakıt tasarrufu elde edilmiş."

Bence yanlış anlamışsınız. Cümleler gayet açık. Yazılanların doğru olduğunu kabul edersek müsrif bir motor. Ben hala 1.3 CDTI'cılardanım. İnşallah ikinci ele yansır da J kasa 1.3 CDTI'lara ulaşabilirim. :)

doğru anladım, konuyu araştırırken tüm okuduklarımın sonucunda bunda karar kıldım, piyasadaki 1.6lara göre %10 daha tasarruflu bir motor olacak, alıntı yaptığım arkadaş bamgüm yazmış sanırım, opelgaraj ahalisi daha ince bir şekilde kritik yapmışlardı bu konu üzerine :D

d.n : yazıyı donanımhaber den çarptım, opelgarajda bamgüm yorum yoktu :D

yaz sonu ev alacağım için ben 1.3 cdti astra j mi satacağım aklınızda olsun o zaman :)

1.3 cdti dip yapar ikinci elde. ama 1.6 cdti sağlam geliyor. focusu jettayı golfu yerinden edecektir...

Bunun 1.3cdti den az yakacağı kesin...motor karroserie ağırlığı için uygun beygirde tam yerinde 136 beygir...

Geri