Opel Astra 1.4 Classic twinport

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan BARAN33
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
hocam türkiyede benzine habide zam geliyor yakında 4tlye verilecek litresi :D Bundan dolayı bende hem az yakan hem konforlu hem güçlü-hız olacak bi otomobil arıyorum önceden 1.5GLS 2000 model hyundai accentimiz vardı, 15 dedigime aldanmayın ruhsatta 1595 yazıyordu. 70kw idi sanırsam 95bg denk geliyor astranın 1.4nü seçmemin nedeni ise 1386cc de 90 bg üretiyor ve hyundaiden ekonomik - konforlu - ve güçlü olması ancak şehir içinden 1.6 dan fazla yakması biraz canımı sıktı şimdi :( kullanan arkadaşlarda tecrübelirini anlatırsa iii olur

Son düzenleme:
tecrübe olarak ne anlatıcaklar ki? aşağı yukarı yarım lt az yakıyor ve hyundai hafif olduğundan dolayı seri opel astra 1,4 ve 1,6 motorlardan serilik beklemeyin araç ağır çünkü...

hocam serilik deilde ben daha çok yol tutuşluk ararım araçta eger bu araç yer tutuştada ii deilse en iyi kendime 96model şahin s alayım tempra motor :D

Valla benim izlenimim buydu çok iyiydi yol tutuşu kesinlikle tavsiye ederim.

*1.4 motor kasayı kaldırıyormu kaldırmıyormu ?
kaldırıyor düz yolda fazla fark yok ama yokuşta biraz fark var.
*Z motor nedir x motor nedir ?
x motor 1998 yılında üretilen ilk motor gaz pedalı düz,z motor bu motorun bi üstü elektronik gaz pedalı var
*1.4 ler rampada söylendigi ve abartıldıgı kadar tıkanıyormu ?
1,6 ya göre tabiki fark vardır ama kendinize takıntı yapmayın sonuçta opele biniyorsunuz

*1.4 leri yakıt konusunda nasıl ?
1,4 ortalama 6lt 1,6larda 6,6 lt yakıyor...
1,6=1598cc 1,4=1386cc

1,4 200km yapar ama 2,0motorun yapmasıyla fark var biri motorun gücünü hissederek yapar biri zorlayarak yapar fark bu
satışta 1,6lar daha çabuk gider haberiniz olsun

aynen

hocam kısaca kasa motora agır geldiği için zorlanıyor ve fazla yakıyor. ancak uzun yolda belli bir hız kazanınca çokta zorlanmıyor. ancak niçin 1.4 de ısrarcısınız 1.6 yı satarken daha rahat satarsın.

aynen kardesim... bu aracin kasasina göre koyacaginiz motora bakar....aracin anlik yakit tüketimine bakin..alin bir 1.4 birde 1.6 hep dur kalk yapin...o anlik veri ortalamaya vuracaktir...yakint artacaktir....uzun yolda az yakacaktir lakin bakin belli hizdan 100 den sonra baslayacak az yakan arac 1.4 yine fazla yakmaya cünkü bu seferde zorlanacaktir..yokus yukari da buna en etken faktör olacaktir...bilirsiniz zayif motorlu araca fazla yükleneceksiniz ki tepeyi cikayaim..diyer taraftan güclü motor da rahatlikla cikacaktir..hizlanmalara yarim gaz ile tepki verirken ufak motorda gaza yükleneceksiniz zorlayacaksiniz hizinizi sabit kilmak icin ....is bu kadar kolay anlatabildimse....birakin su az yakar bu cok yakari fiziken ve nmantiken düsünün tecrübeleri ortaya koyun.. anlayacaksiniz neden 1.4 cok yakar

Son düzenleme:
1.4 astralarmı kalkarken zorlanıyor ? ben hıc gormedım zorlandıgını 2.vitesde bıraz zorlanıyor kalkarken :D opel muhendıslerı zaten zorlandıgı ıcın pısman olmuslar biz yenı kasa ( h) da dizel 1.3 yapalım demısler :D

Son düzenleme:
Geri