Opel Astra 1.6 Elegance 16V Otomatik Vites

madenci67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Bir konuda düşüncelerinizi merak ediyorum. Bugün bir tane Opel Astra 1.6 Elegance Araç baktım. Araç otomatik vites. test sürüşüne cıktım. rampada durup geri kaçırma varmı diye merak ettim. Rampada kalkarken Araç geri kaçtı. bu da benim kafamı karıştırdı. Teknik servise götürdük şanzumanda bir sorun yok dediler. Geri Kaçması Normaldir Dediler. Fakat aynı aracı kullanan arkadaşlar öyle olmaması gerekir bizim aracımızda kaymıyo dediler. Sizce neden olabilir.

Teşekkür Ederim

Araç 2001 Model Benzinli

Konu Hakkında kesin Teknik bilgim yok ama g kasa astralarda tam otomatik şanzıman var diye biliyorum. Tam otomatiklerde geri kaçırma yapamazlar.
Tam otomatiklerde N ye almadığın sürece kavrama olması lazım kavrama olunca da geri kaçmaz.

neden böyle yapabilir peki. benim kafamı karıştıran yetkili opel servisi bir problem yok dedi. ama araba bariz geri kaçıyor.

neden geri kaçar bilmiyorum ama bildiğim bir şey var bir anlam veremediğim bir durum varsa ondan uzak dururum

Arkadaşım normal hafif rampada deneyin kaçmayacak ama dik yokuşda kaçar kim ne derse desin.

bugun baska özel servise göstereceğim bakalım. sorun neyde o zaman ortaya cıkar inşAllah

Yıllardır otomatik kullanıcısıyım... tam otomatik araçlar belli bir rampa da kaçırmaz... ama tam otomatik ise... bununla birlikte birde aracın yüküne ağırlığına bağlı..

Ama tam otomatik olmayan araçlar da kaçırması normaldir ;)

Kaçırması normaldir. O yaşda olupta rampada kaçırmayan varmı acaba. Ama burada önemli olan rampanın eğimi, aracın ağarlığı ve kaçmanın şiddeti. Yani araç boşatymış gibi kaçıyorsa o zaman sıkıntı ama frenden ayağı çekince hemen kaçmıyor ve yavaş yavaş kaçıyorsa sıkıntı yok. Geçen sıfır alınmış fulance baktım oda kaçıyordu.

Kaçırması normaldir. O yaşda olupta rampada kaçırmayan varmı acaba. Ama burada önemli olan rampanın eğimi, aracın ağarlığı ve kaçmanın şiddeti. Yani araç boşatymış gibi kaçıyorsa o zaman sıkıntı ama frenden ayağı çekince hemen kaçmıyor ve yavaş yavaş kaçıyorsa sıkıntı yok. Geçen sıfır alınmış fulance baktım oda kaçıyordu.

benim araç 94 model tahmini %15-20 bir eğimde kaçırmaz... ama dedim gibi yük diklik çok önemli.

Geri