Opel astra 1.6cdti sport start stop sorunu

Slymn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Start stop artık devreye girmiyor nedeni ne olabilir.Klima kapalı motor ısınmış olsa da girmiyor.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam start/stop sistemi akü gücünü düzenli aralıkla kontrol eder, eğer beklenen güç sağlanmıyorsa otomatik olarak devre dışı kalır. Akünüz zayıflamaya başlamış olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Slymn1

akyel_aytac

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Akünüz %65 in altına düşerse devreye girmez bu şekilde isterseniz en az 1 sene daha götürür ama gözlerden biri ölmişse anındada bırakabilir bendede buna benzer oluyordu aracı 20 dakika kullanınca devreye giriyordu riske girmedim 3 ay önce değiştirdim şimdi hemen devreye giriyor bu aküler agm aküdür yaklaşık 1000-1400 arasındadır ben varta aldım tavsiye eserim

Venus_V3_5570 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Start stop artık devreye girmiyor nedeni ne olabilir.Klima kapalı motor ısınmış olsa da girmiyor.

Evet akünüzün sağlığı %65 in altına inmiştir. Voltajında sorun yoktur galiba. Bunu yetkili serviste cihaza bağlayıp bakınca söylüyorlar. Siz de bi baktırın, akünün ne kadar gideceğini söylesinler. Bende de aynısı oldu yalnız ben geçen yaz sivas-ankara-manisa-izmir-ankara-sivas şeklinde epey uzun yol yaptım. Bende şu an çalışıyor. Galiba akü iyice şarz oldu. Kullandığınız mesafe kısaysa akü yeterince şarz olmadığından oluyor..

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Slymn1