Opel Astra Classic III Lpg Uyumu (A16XER)

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bizim bu araclara lpg takilirmi, takilirsa hangi marka lpg onerirsiniz?

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

aynı aracı ben kullanıyorum. Gazda çok memnunum. Tavsiye ediyorum. Hessaplama Gayet kolay .

Yılda 15000 km yaptığını düşünelim.
lpg sistemi 1800 tl olsun. masraflar ile 2300 tl olur.

gaz ile benzin tüketimin arasında kesinlikle 0,15 tl ( 15 kr ) fark olacağından.

15000 km * 0, 15 TL / km = 2250 TL eder. Yani ilk sene kendini amorti eder. Sonraki senelerde kardasın. Aklın yolu bir.

Aynı araç bende var. Bayiden almadan taktırdım LPG yi. Landironzo.
28000 km oldu LPG li kullanalı şimdilik bir sıkıntı yok. Yeter ki kalibrosyon düzgün yapılsın.

Takılır. Landirenzo yu seçerseniz Evo kitini değil Omegas kitini tercih edin performansta üzülmezsiniz.

Bir arastiralim, asil sorum su bizim araclar magnezyum subap bu araclara tup takilirsa 40-50 bin km sonra subap erimesi yapar diyorlar dogrumudur?

Efsanesi var kendisi yok. Diyelim eritti. Dönem boyunca benzin-lpg farkındaki kârınız çelik kapakla değişimin bedelinden yüksek olacaktır. Yapsa bile kârda olacaksınız yani.

Daha dogrusu sorum eriten varmidir?

15.000 km civarı ben biniyorum lpg bakımını da yaptırdım. bi sıkıntısı yok. çoğu dizelle nerdeyse aynı yakıyor. Ancak benim ilk astram bu arabaya alışıncaya kadar biraz çok yakmıştı biraz da arabanın istediği gibi kullanınca ekonomik oluyor araç. Ankara Mocan da brc takdırdım...

Forumumuzdaki ayni motor kodlu arabalarin tup takildiktan sonra 40-50 bin km kullananlar varsa tavsiyerini alabilirmiyim..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:06 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:05 ----------

15.000 km civarı ben biniyorum lpg bakımını da yaptırdım. bi sıkıntısı yok. çoğu dizelle nerdeyse aynı yakıyor. Ancak benim ilk astram bu arabaya alışıncaya kadar biraz çok yakmıştı biraz da arabanın istediği gibi kullanınca ekonomik oluyor araç. Ankara Mocan da brc takdırdım...

Cevabiniz icin tesekkur ederim...

2 yıldır takip ettiğim Opel formlarıda bugune kadar sadece bir kişiye denk geldim a16xer subap eriten. O da yanlış hatırlamıyorsam 80000 km idi. Ancak LPG takılalı 30000 km olmuş.

Geri