Opel Astra F Hava filtresi önerileri

Evo1912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra F aracıma uygun açık hava filtresi almak istiyorum, ancak fazla bir bilgim yok, hangi marka ve ürünü tavsiye edersiniz. İnternetten almayı düşündüğüm için linkten marka ve modellere bakabilirsiniz. Ayrıca astra f'lerde açık hava filtresi için ölçü kaç mm bilen var mı acaba?

Şimdiden teşekkürler.

www.hepsiburada.com/hava_filtresi

Son düzenleme:

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 motora uygun bir filtre isteyin aksesuarcılardan, 30 40 TL arası normal bişey alırsınız.Sanayide birde plastik ara borulardan alın.Veya dışı kağıt, içi alüminyün folyo tarzı sıcağa dayanıklı borular var tam adını unuttum,ondan alın.Orjinal hava filtre kutusunu kendiniz sökersiniz zaten 4 tane tırnak tutuyor.Kutuyu söküp orjinal filtre borusuna sanayiden alacağınız ara boruyu takın.Ara borununda önüne hava filtresini takın.10 dakikada halledersiniz.

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
JSV marka filtre aldım bi siteden 40 TL ( sitenin adını vermek serbest ise verebilirim zira siz ordan almayın 10 günde ancak elime ulaştı ) filtrenin ağzı hava filtresinin hortumuna büyük ( filtre 75 mm çaplı boru 60 mm çaplı ) geldiği için tornada siyah teflon maddeden iki ucu farkı çaplarda 10 cm boyunda bi ara parça yaptık o şekilde drek boru ucuna monte ettik şasiye plastik kelepçe ile tutturduk...
zaten drekt hortuma bağlamanız imkansız mutlaka ara bi sert boru koymanız lazım zira aksi durumda sıkıştırıp tutturmanız mümkün değil.
dikkat edin bu parça pas tutabilen bi maddeden olmasın aksi halde pas tozları motor içine gidebilir.
arabanın çekişi arttı ses ise gayet güzel . uzun yolda rahatsız ediyor o derece yani.
umarım bi fikir vermiştir.

Son düzenleme:

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben en iyi sesi king dragon'dan almıştım ama artık piyasada yok italyan güzelliği maalesef..

Amacınız ses ise K&Nden uzak durun JSVden güzel ses almıştım..
Amacınız performans ise pipercorss alın bi ara piyasadaki filtreleri bir dergi test etmişti en çok pipercorss vermişti ek bhp
Düşünceniz filtre değişiminden sıkıldım takiyim hava filtresi bitsin ise AEM dry filtre alın çünkü filtre bakımı en basit olan ürün bu diğerlerini temizleyip yağlamaktan çöpe atmayı tercih ediyorsunuz bi müddet sonra

Ayrıca ses istiyorsanızn aracınız 1.6 ise 1.6ya göre olan küçük fltrelerden alın ama perormans ise büyük filtre alabilirsiniz büyük filtrede aracınız çok daha rahat hava çekecektir

Son düzenleme:

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel bir seçim birde aracın ızgara kısmından bir boru ile soğuk hava akışı sağlarsanız performans olarak daha iyi sonuç alırsınız