Opel astra H kazası

serhan1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Forumda yeniyim umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır.

Yaklaşık 15-20 gün önce bir trafik kazası geçirdim. Bu sebebten ötürü evde yatmaktayım kırıklarımdan dolayı. Aracım yediemin otoparkında yatıo şu an.

Aracın ekte resimleri mevcuttur. İstanbul avrupa yakasında hangi ustaya götürebilirim. Ortalama ne kadara yaptırabilirim.

Araçtaki bilinen hasarlar;

• İki hava yastığı
  • Ön cam
  • Kaput
  • Ön tampon
  • Sağ çamurluk
  • Sağ lastik

Motorda bir hasar var mı şu an bilemiorum. Aracı almaya gittiğimde öğreneceğim. Vekaletsiz başkasına vermedikleri için bir bilgim yok.

Saygılarımla
şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG-20151109-WA0003.webp
    IMG-20151109-WA0003.webp
    52.2 KB · Görüntüleme: 94
  • IMG-20151109-WA0004.webp
    IMG-20151109-WA0004.webp
    50.4 KB · Görüntüleme: 86
  • IMG-20151109-WA0005.webp
    IMG-20151109-WA0005.webp
    42.3 KB · Görüntüleme: 81
  • IMG-20151109-WA0006.webp
    IMG-20151109-WA0006.webp
    47.3 KB · Görüntüleme: 80
Öncelikle Geçmiş olsun acil şifalar diliyorum. Fiyat olarak parçalar yüksek tutuyor malum tam net miktar soyleyebilmemiz zor.Benim önerim çıkma parça kullanirsaniz bi nebze kar edebilirsiniz.

egerkı aracta kasko var ıse dıretk perte ayırt aracı yok yaptrcam dersen ıyı bı arastrma ıle ıkıncı el al parcaları benım gordugum senın dedıklerınden harıc

klıma radytru aracın radyortu

ön panel

ön koruma demiri

ıns. ben yanlı sgormusumdur hafıf bı kafa egılmesı var gıbı şase kafaları da değişebilir

egerkı aracta kasko var ıse dıretk perte ayırt aracı yok yaptrcam dersen ıyı bı arastrma ıle ıkıncı el al parcaları benım gordugum senın dedıklerınden harıc

klıma radytru aracın radyortu

ön panel

ön koruma demiri

ıns. ben yanlı sgormusumdur hafıf bı kafa egılmesı var gıbı şase kafaları da değişebilir

Araçta kasko yoktu. Yaptırmak istiyorum. Sizin dediklerinizide ekleyelerek güncel yapılması gerekenler,

Araçtaki bilinen hasarlar;

• İki hava yastığı
  • Ön cam
  • Kaput
  • Ön tampon
  • Sağ çamurluk
  • Sağ lastik
  • Klima radyatörü
  • Radyatör
  • Ön Panel ve koruma demiri

İstanbul avrupa yakasında ortalama fiyat çıkartacak usta bekliyoruz.

Kulelerden sağ taraf yamulmuş gibi (o taraf görünüyor sadece ) , ön taşıyıcılar gitmiş , bir kaç arkadaşın da yazdığı gibi komple ön panel gitmiş . Taşıyıcılar kısmı kapalı kutu , bakmak lazım porya sağlam mı ? Aksta birşey var mı ? Ancak lastikler çamurluk ile birlikte arkaya yapışmış %90 zayıf nokta taşıyıcı yamulmuştur . Sıfırı 800 TL çıkması 500 TL olan parça maliyeti çok yükseltiyor bu tip saçma parçalar ..

Airbag ve beyinler dahil komple yeni ile yapılacaksa , göğüs sıfır orijinal ile değişecekse maliyet çok rahat 15 bin - 18 bin arasına tırmanır .

Airbagler çıkma , göğüs kaplama ve beyinlerde direnç atımı yapılırsa maliyet 12-14 arasına iner .

Öncelikle bir exper tarafından fiyat çıkartın sonrasında aracınızı maliyet yüksek çıkarsa hurdaya satabilirsiniz . Yetkili serviste ekonomi parçaları kapsamında kullanılan ölçü aletleri ile şase deliklerinden ölçüm alınarak hasara bakılması lazım ama gördüğüm kadarı ile şase eğilmiş ...

Büyük ihtimal hurda satışı + buna yapacağınız masraf ile çok temiz bir astra H alırsınız .

Çok çok gecmiş olsun ...

Son düzenleme:
Öncelikle geçmiş olsun. Bu aracı yeni, orijinal parçalarla ayağa kaldırmak maddi açıdan sahibini üzer. En mantıklısı temiz çıkma parçalar kullanarak ayağa kaldırmaktır.

Öncelikle geçmiş olsun. Bu aracı yeni, orijinal parçalarla ayağa kaldırmak maddi açıdan sahibini üzer. En mantıklısı temiz çıkma parçalar kullanarak ayağa kaldırmaktır.

Teşekkür ederim.

Ortalama fiyat bilginiz var mıdır. Avrupa yakasında nerelere gitmem gerekli bu işe nasıl başlayabilirim.

Çıkma parçalar için fiyat vermek çok zor. Ben Ankara'da 300 TL civarında çıkma bagaj kapağı bulurum derken 400 TL ye zor buldum. Çıkma bir parçadan hurdacıların elinde bol olunca fiyat düşüyor, az olunca rakamlar anında artıyor. İstanbulda olman bir şans, zira orada çok hurdacı var.

bence sadece ıstanbul olarak dusunme astra opc nınde deıdgı gıbı ılk olarak bı servıse baktır nelerı degıscek aracın şaşe yamulması varmı nedır ne degıldır dıye daha sonra cıkan lısteyle beraber hem ıstanbulda hurdacılarda hemde ıntr. arastırmaya başla takıpte olursan ucuza parca dusurebılırsın..
parcadan harıcı bunların montajı dogrultma boya malıyetınıde bı sor ne kadara cıkar dıye
bu sekılde daha saglıklı olabılır..
ımkanın varsa bırını gonderıp kaputu actırıp ıcını altını foto cektırır gonderırsen daha sağlıklı bılgıde verılebılır burdanda

O araç yetkili veya özel serviste kaliteli yeni malzemeler ile yaptırılmaya kalkılırsa maliyeti çok fazla olur. Öyle özene bezene yapılacaksa hiç uğraşılmadan bu hali ile satılması daha mantıklı olur.

Geri