Opel astra H kazası

O araç yetkili veya özel serviste kaliteli yeni malzemeler ile yaptırılmaya kalkılırsa maliyeti çok fazla olur. Öyle özene bezene yapılacaksa hiç uğraşılmadan bu hali ile satılması daha mantıklı olur.

özene bözene yapılmayan öncen hasarlı aracı galerici yapar abi, binici işi değil. Bende o yüzden direk satmasını tavsiye ettim

Sürücü airbag çıkma 450-500 tl
Yolcu airbag 350-400 tl
emniyet kemeri gergisi 150x2 = 300 tl
aktif kafalık mekanizması (sağlam bulursanız çıkma) bence koltuk değişse daha iyi ;) 250 yazın ona tanesine
airbag beyni sıfır olmak zorunda = 900 tl
Ön göğüs sıfır ayarında çıkma 2500 tl

eğer araç çift kademe airbag ise önde iki adet çarpışma sensörleri 200-300 tl, tek kademeli ise 100-150 tl (kesin kırılmışlardır o haldeki araçta ;) )

tesisat kopmuş ise ki gördüğüm soketlerde kopuk var çıkma tesisat çift parçadır ön parça koptu ise 500 tl yaz ;)
montajı tanıtılması vs vs 500-750 de ona yaz.

Gördüğün üzere 5500-6500 tl aralığında sadece airbagler tutuyorki binici adam bunları değişmek zorunda ...

Son düzenleme:
Benim piyasada kıytırık denen hasara eksper+yetkili servis 9.500 TL civarında değer biçmiş, dolayısı ile pert teklif ettiler kabul etmedim. Kendim yazıları, stopları ve plaka lambası hariç orijinal yeni/çıkma parçalar kullanılmak vasıtasıyla 2.750 TL ye topladım, aracın kazasını bilmeyen biri kolay kolay kaza sonrası onarıldığını anlayamaz. Benim şanslı olduğum yön, araç arkadan hasar aldığı için parçalarda fazla bir hasar olmaması.

Geri