Opel astra j 115 benzimli sabah soğukken tekliyor

Yusufk

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Aracım sadece sabah soğukken motor tekliyor boğuluyo gibi oluyor yeterli güç gelmiyor gibi yakıtmı yetişmiyor ilk bilemiyorum araba stop ediyor 2-3 defa sonra çalışıyor bidahada arıza vermiyor çelik subapta taktırdım daha yeni enjektörler temizlendi vs halen aynı arızam var uzun süredir bu arızayla karşı karşıyayım

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Aracım sadece sabah soğukken motor tekliyor boğuluyo gibi oluyor yeterli güç gelmiyor gibi yakıtmı yetişmiyor ilk bilemiyorum araba stop ediyor 2-3 defa sonra çalışıyor bidahada arıza vermiyor çelik subapta taktırdım daha yeni enjektörler temizlendi vs halen aynı arızam var uzun süredir bu arızayla karşı karşıyayım

subap arızasına benziyor derdim ama subaplar değişmiş.
boğaz kelebeği olabilir, yakıt karışım zengin fakir olabilir, buji bobin olabilir

Yusufk

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Buji benzin enjektörü herşeyi değişti şimdi benzin pompasını değiştiricez sanırım

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Buji benzin enjektörü herşeyi değişti şimdi benzin pompasını değiştiricez sanırım

dediğin sorunu benim araç kışın yapıyor, teklemeli çalışıyor stop edecek gibi biraz ısınınca veya 2-3 marş yapınca düzeliyor. benim sorunumun supab erimesi olduğu söylendi. havalar sıcak olduğu için yazın yapmıyor kışın bi subap değişimi yaptırmayı düşünüyorum. senin sorun ne çıkacak merak ediyorum bilgilendirirsen sevinirim

Yusufk

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Subapta fayda etmedi benimkine boşu boşuna değiştirmiş oldum ve çok pahalı 20bin falan tutuyor bende çok merak ediyorum ne çıkıcak ama aşırı soğdum arabadan yapılsın satıcam