Opel astra j 115 benzimli sabah soğukken tekliyor

Yusufk

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Aracım sadece sabah soğukken motor tekliyor boğuluyo gibi oluyor yeterli güç gelmiyor gibi yakıtmı yetişmiyor ilk bilemiyorum araba stop ediyor 2-3 defa sonra çalışıyor bidahada arıza vermiyor çelik subapta taktırdım daha yeni enjektörler temizlendi vs halen aynı arızam var uzun süredir bu arızayla karşı karşıyayım

Aracım sadece sabah soğukken motor tekliyor boğuluyo gibi oluyor yeterli güç gelmiyor gibi yakıtmı yetişmiyor ilk bilemiyorum araba stop ediyor 2-3 defa sonra çalışıyor bidahada arıza vermiyor çelik subapta taktırdım daha yeni enjektörler temizlendi vs halen aynı arızam var uzun süredir bu arızayla karşı karşıyayım

subap arızasına benziyor derdim ama subaplar değişmiş.
boğaz kelebeği olabilir, yakıt karışım zengin fakir olabilir, buji bobin olabilir

Buji benzin enjektörü herşeyi değişti şimdi benzin pompasını değiştiricez sanırım

Buji benzin enjektörü herşeyi değişti şimdi benzin pompasını değiştiricez sanırım

dediğin sorunu benim araç kışın yapıyor, teklemeli çalışıyor stop edecek gibi biraz ısınınca veya 2-3 marş yapınca düzeliyor. benim sorunumun supab erimesi olduğu söylendi. havalar sıcak olduğu için yazın yapmıyor kışın bi subap değişimi yaptırmayı düşünüyorum. senin sorun ne çıkacak merak ediyorum bilgilendirirsen sevinirim

Subapta fayda etmedi benimkine boşu boşuna değiştirmiş oldum ve çok pahalı 20bin falan tutuyor bende çok merak ediyorum ne çıkıcak ama aşırı soğdum arabadan yapılsın satıcam

Sorun aynısı bendede var her şey yaptım ama düzelmedi
Subapta fayda etmedi benimkine boşu boşuna değiştirmiş oldum ve çok pahalı 20bin falan tutuyor bende çok merak ediyorum ne çıkıcak ama aşırı soğdum arabadan yapılsın satıcam
Bendede aynı sıkıntı var subab tüp enjektor tüp ekü buji ne yaptıysam çözülmedi. Size zahmet çözulurse banada bilgi verirmsnz

Sorun aynısı bendede var her şey yaptım ama düzelmedi

Bendede aynı sıkıntı var subab tüp enjektor tüp ekü buji ne yaptıysam çözülmedi. Size zahmet çözulurse banada bilgi verirmsnz
merhaba bu sorunlara çözüm bulunabildi mi acaba, bende 115 lpg li araç var sabahları ilk çalışırken stop edecek gibi çelik subap takılı, lpg vanadan kapadık 100 km civarı yol kat ettim ancak bugün yine yaptı, Vandayım ustalar çok anlamıyor motorcu lpg ye yönlendiriyor gidiyorum ayarları iyi diyor çözüm bulamadık yardımcı olacak var mı acaba.

merhaba bu sorunlara çözüm bulunabildi mi acaba, bende 115 lpg li araç var sabahları ilk çalışırken stop edecek gibi çelik subap takılı, lpg vanadan kapadık 100 km civarı yol kat ettim ancak bugün yine yaptı, Vandayım ustalar çok anlamıyor motorcu lpg ye yönlendiriyor gidiyorum ayarları iyi diyor çözüm bulamadık yardımcı olacak var mı acaba.
araçta şuan P0420 - P2097 - P0171 arıza kodları mevcut

Merhabalar ben 2015 astra j 1.6 benzin/lpg araç aldım 2 ay önce. Son 15 gündür motor soğukken marş yaptığımda araç benzindeyken gaz yemiyor tekliyor ve devir geç yükseliyor. Hatta bazen stop ediyor. Fakat araç gaza geçtiğinde hiç bir problem yok. Isındıktan sonra benzinde de sorun yok sadece motor soğukken araç ısınana kadar bu sorun var ve herhangi bir arıza ışığı vs. de yakmıyor. Aynı sorunla karşılaşan, çözüm bulan var mıdır aramızda acaba yardımcı olabilecek birileri ? Araçtan soğumaya başladım.

Geri