Opel Astra J TURBO sport modeli

BEŞİKTAŞ0629

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
merhabalar aracımda su eksiltme sorunu var 2 ay önce su eksiltiğini deponun en alt noktasına kadar suyun bittiğini farkettim dışarıdan tamamladım. şimdide aynı suyu aynı seviyeye kadar bitirdi.ustaya götürdüm depodan dedi depo değişti fakat yine aynı sorun devam ediyor,yanlız ayrıca şöyle bir durumda var önceki depoda ve bu depoda buharlaşma çok fazla oluyor havasını aldıkları halde bu durum oluyor.sizce sebeb ne olabilir.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Fokurdama varmi. Turbolarda deve boynu var catliyo genelde motorun sag tarafinda Yedek su deposunun donus borusunun baglandigi boru bi elinizle altina bakin islaklik varmi

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

yusufcedid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hortumda patlak olabilir güzel bir usta cıkarını dusunmeden ısını ıyı yapan bır usta ile işiniz hallolur diye düsünüyorum

BEŞİKTAŞ0629

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Fokurdama varmi. Turbolarda deve boynu var catliyo genelde motorun sag tarafinda Yedek su deposunun donus borusunun baglandigi boru bi elinizle altina bakin islaklik varmi
Dediğiniz yerde kelpçeli borunun olduğuğu yerde ıslaklık var onun kelpçesinin vidasını iyice sıktık bakalım şimdilik.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Fotograf ekleyebilirmisiniz dediginiz yeri. Su kabindan cikan borunun o boruya giren kismi curuyo antifiriz,sebebiyle bidondaki tahliye borusundami kacak

BEŞİKTAŞ0629

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
dediğiniz yerdeki kelepçeyi sıkınca artık seviye aynı kaldı.teşekkür ederim Zafer bey

• Beğen
Tepkiler: Zafer715

ahmetkaaan.85kaan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güzel bir araç. tavsiye ederim.iyifikir

BEŞİKTAŞ0629

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Zafer bey maalesef yine seviye düşmeye başladı. Ustaya götürdüm alta birsey gözükmüyor ıslaklık filan 3 gün bizde kalması gerekli motoru açıp bakacagız silindir kapak contası ve onun yanında birkaç parçanın değişecegini söylüyor bunlarda 3000-5000 Tl tutar diyor. Depoyu değiştirmiştim fakat kapagı değiştirmedim kspak saglam içi dışı basınçda yaptırıyor şimdi onuda değiştirmryi düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz ne yapim. Biraz önce dışarı çıkıp çalıştırdım 90C kadar çıkarttım egzosa baktım bayagı bir su dışarı verdi bu normalmi sizce birde vuruntulu duman atıyordu...

06aybars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam sorunu hala çözemediyseniz aynı olay başımdan geçti yardımcı olayım. A14Net lerde kronik sorun su eksiltme. Sırasıyla genleşme kabı, devirdaim, termostat, termostat gövdesini ve hortumları değiştirince sorun çözüldü. Birden fazla noktada kaçak vardı benim aracımda.
1 sene önce yazdığım tüm parçaları GM olarak dışardan alıp ustaya yaptırdım. 1500-1750 tl arası masrafım olmuştu. Parçaları sizin alıp işçilik ödeyerek çok daha düşük maliyetlerle sorunu çözebilirsiniz.
Ustada 3 - 5 gün kalması durumu çok ilginç. Aracınızın soğutma suyunda antifriz vardır. Kaçağın hangi noktadan olduğu rahatlıkla anlaşılabiliyor. En fazla akşamdan bırakıp sabaha çözülecek bir durum.

BEŞİKTAŞ0629

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar devirdaim pompasını değiştirince sorun kalmadı 670 TL işçilik dahil verince halloldu.