Opel,BMW ve Mercedes...

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabamdan çok memnunun memnun olmayan satsın mercedes alsın :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
BMW, Mercedes, Audi gibi araçların kalitesi malüm, dolayısı ile fiyatları da yüksek. Ne marka araç alırsak alalım sonuçta durdukları yer genellikle güvensiz sokaklar. İti var uğursuzu var. Audi son yıllarda büyük bir atağa geçti. Audi'ler 30 sene evveline kadar ülkemizde doğru dürüst para etmezdi. Audi mühendisleri güzel ve ekonomik bir dizel makina yapıp başarıyı yakalanınca millet Audi'yi asıl o zaman tanıdı, özellikle taksiciler kapış kapış Audi aldı. Keşke Audi'nin yakaladığı başarıyı Opel'de yakalayabilseydi.

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Ben şöyle bakıyorum

Motor olarak opel bmw den zaten iyidir sıfır bmw kullanmış birisi olarak bunu bir defa gördüm iki yaşında bir bmw kullanmış olarak bunu ikinci defa gördüm daha eski model iki bmw daha kullandığımda bunu üçüncü ve dördüncü defa yıllar içerisinde görmüş oldum kasanın paslanması desen opel pas konusunda çok başarılı otomobillerden biridir şasi rijitliğinin iyi olması ve tok gövdeli otomobiller ürettiği zaten bilinir. geriye ne kaldı süspansiyon ergonomi ve malzeme kalitesi
süspansiyon da bir iki düğmenin kullanım yerinin daha iyi seçilmiş olması ve iç aksam kalitesinde bmw opelden iyidir ama demir aksam kalitesinde opelden daha iyi değildir.

Audi nin bmw den kim ne derse desin farkı var o da motoru ve bana göre audi motorları da bmw den iyidir ama aksam kalitesi genel olarak bmw den düşüktür

şimdi eğri oturup doğru konuşmak lazım ödediğiniz paraya bakın ve kıyasladığınız otomobillere bakın yarı yarıya ödeme yapıyorsunuz ve karşılığında

aslında daha iyi olmakla birlikte eşdeğer bir motora kaportaya frenlere ve dolayısıyla sağlamlığa sahip bir otomobile biniyorsunuz sadece iç aksam kaliteniz biraz düşük ödediğiniz para ise yarısı o düşük iç aksam kalitesi derken nedense hiçbir zaman kırılan düğmeler kopan kollar çatlayan torpidolar ile de karşılaşmıyorsunuz

neresi kötü opelin ben merak ediyorum ve o kötü olan yerin vw ve audi de çok daha iyi olan yeri neresi onuda merak ediyorum

kamilozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir tane sıfır astra sedan 1,6i enjoy elegan paket aldım
yine alırım yine alırım
evet 2.cisini alıyuorum ama bu kez astra classic 1,6 sedan yada hackhback olacak
uygun fiyata bu kez ikinci elini arıyorum satan varsa görüşebiliriz.

TorkTeknik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi bir bmw binicisi olarak demem odur ki!! Biz biz olalım Merco ve BMW ile Audi ile araclarımızı karşılaştırmayalım... Onlar dünyanın her yerinde premium marka.

Motor konusunda bir arkadaşımız demişki, opel ile bmw karşılaştırırlır. Dünyada yıllardır motor ödülleri dağıtılır BMW bu ödüllerin en fazlasını alabilen markadır, her yıl ödül alır vede her yıl yeni bir yenilikte getirir. Opel daha ucuz bir araç olduğu için genelde şuan başka markalarla motor yada şase ortaklığı yapıyor. Yani birinin maddi bir kaygısı yok; hala arkadan itiş yapar, sadece kendine üretir pahalı üretir. Diğeri ise ortak parça kullanır, ortak teknoloji kullanır vede ucuza güzel bişi satar.

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Yahu ne alakası var bmw zamanında opel ile çalışıyor ortak dizel motor üretiyorlardı siz opeli iyice basite alıyorsunuz opelin teknolojisi zayıf değil segmenti orta sınıfa hitap etmektir 50.000 liraya satacağın otomobile antilop derisi koyamazsın bu tip işler sadece firma politikasıdır ama otomobilde motor tecrübesi dersen zaten opelde bu bmw den fazla vardır neden vardır dersen aynı hacimde opel motoru hem bmw den kuvvetli hemde dayanıklıdır ama bmw nin motoru daha klasmış gibi algılanır çünkü büyük hacimli motorlar yapar ama kıyaslarda farklı hacimdeki motorlarla yapılmaz

Diğer taraftan hiç bmw kullanmasam motorunun çok iyi olduğuna inanacağım yahu bmw motoru sağlamlık olarak bakarsan neredeyse en dandik motordur daha fabrika çıkışında yağ yakar 200.000 den sonrasını segman atılmadan çıkarırsa öpüp başına koyarsın üstelik tam 4 defa yolda kaldım ben o bmw lerle yatak sarması bile var bunun içinde... Opelin geneline yansımasada motoru süper bir motordur biline

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başkalarin ne dediğiyle pek ilgilenmemek lazim hele hele araba konusunda ben 5 yildir opel kullaniyorum bu ikinci aracim ilk aracimi ikinci el almistim 6 yil once corsa b 97 modeldi herkez dediki sen delimisin o araba alinmaz 12500 e almistim 4 yil bindim yildda 2 kere bakima götürdüm o kadar onun disinda bana ne masraf cikardi ne sorun tepetepede kullandim valla ne kasiste yavasladim ne cukurda genede banamisin demedi aradan zaman gecti 2 yil once 29.000 e sifir astra g aldim daha dikkatli kullansamda bazi huylar degismiyo 2 kez servise bakim icin goturdum onun disinda da hic 1 sikintim yok .
Gelelim mersedes ve bmw ye simdi kendi sengmentim icin konusuytorum 12500 e yada 29,500 e alabileceğim bir araç yaparlarsa ve bu kaliteyide sunacaklarsa etvallah dusunurum ama şuna da şahit oldum komşumuz 1,18 bmw aldi 2010 model yilbasi hediyesi aldi ogluna adam vectraya biniyo yillardir araba sifir nisanin basiydi 1 pazar arabaya indim baktim servis gelmis arabayla ugrasiyo hayirdir dedim çalişmadi şerefsiz araba yillardir kullaniyorum 1 kere basima gelmedi bilseydim opel alirdim daha 4 aylik araba dedi adam bmw ve mersedes hiç kullanmadim ama bence aldigi paranin ustunde performans veren bir araç ha çok param olsa alirmiyim valla çok param olsa gider direk posrhe ye yatiririm parami tipini seviyorum :)

Ferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben opel zafira mi subat ayinda aldim bu 3. opelim burada istesem ayni paraya Audi A6 da alabilirdim ama masraf ayni olmazdi sanirim onun icin tercihim opel masrafsiz arac bana göre.

murti2001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kimseye muhtaç etmesin yeter...

bu benim 4. arabam ve içlerindeki en çok hoşuma gidenidir.ancak şunu da söylemeden geçmeyeceğim;geçenlerde hem eşim hemde çocuğum rahatsızlandı ve acil götürmem gerekti ve kimseye muhtaç olmadan bastım kontağa götürdüm,onun içindir ki artık marka takıntım kalmadı...

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendi aracım için yazıyorum d segmenti yani orta sınıf lüks grubunda aracım,verilen paraya gerek model gerek donanım konfor vb olarak mükemmel bir araç bence.