OPEL bunu oku da isminden utan!!!!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan deluxe
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tamam opel servislerinin çoğu berbat ötesi ama 2004 model arabayı 8 sene sonra çağıran servise ben olsam dava açardım :)

Ben 2005 te benim el freni arızalı değiştirin dediğimde hayır sorun yok dediler. 2009 da bir telefon opelden , e sizin el frenleri arızalı tamir edilmesi lazım. Tabi açtım ağzımı yumdum gözümü.Zaten arabayı aldığımız bayi de kapandı gitti (İzmir bayileri değildi) Madem arızalı neden şikayetleri değerlendirmiyosun değil mi?
Volant olayları, bizim arabanın klape kapak motoru , bagaj kilit motoru vs. bunlar kronik rahatsızlıklar. Bence bunlarda da üretim hatası bulunuyor ve ayıplı konumuna alınması gerekiyor.Arızadır çıkar. Sonuçta kul yapısı. Ama bir arıza 100 vectra astra vs. de 95 inde çıkıyorsa ben bunda kusur ararım.

ya başlığı okuyunca vay be bu opel gene ne halt yemiş acaba dedim. konuyu okuyunca gülümsedim. 2004 model emniyet kemeri için reno aramış müşteriyi 8 sene sonra iyide bundan opel neden utanacak onu çözemedim:D reno nun servis olayları opel i utandıracak düzeydemi?? yada reno nun araçları opel in araçlarından dahamı konforlu ve dahamı kaliteli... vay be opel senneymişin be.....

lütfen Türkiye deki opel servislerinin yetersizliğini marka nın adıyla özdeşleştirmeye çalışmayalım.reno dediğin arabaymış gibi vitrin yapmayalım.

Alaman tahtı varken fransız taburesine oturulmaz demek sanırım yeterlidir :D

Opel geçen sene astra j için arayıp sunroof ile ilgili bir parçayı değiştirip yazılım güncellemek için servise çağırdı. Emniyet kemeri için tabiki çağıracak, güvenlik sonuçta.
Ona bakarsanız apple 6 sene önce aldığım ipod nano 1. nesil için mail atıp batarya problemi olabilir servise getirin dedi. Servise götürdüm Amerikaya gönderdiler 6. nesil yeni ipod nano mu bana gönderdiler. O zaman geri kalan bütün elektronik eşya üreticileri de bu durumdan utansın.

lütfen Türkiye deki opel servislerinin yetersizliğini marka nın adıyla özdeşleştirmeye çalışmayalım.reno dediğin arabaymış gibi vitrin yapmayalım.

tamam somut olayda eleştiri maksadını aşmış olabilir ama ya şikayetleriniz kısmında yer alan 10'a yakın sıfır diye boyla satılan opel araçlarına ne diyeceksiniz. ki bir tanesi de bana satıldı.
ben 2.5 senedir mahkemeyle uğraşıyorum
büyük firmaların(veya kendisini büyük diye lanse edenlerin) bayileri maalesef çok küçük hesaplar içine giriyorlar.
bu da doğal olarak markanın zarar görmesine yol açıyor

8 senedir aklı nerdeymiş renault un?
8 senedir o aracın arkasında o kemeri kullananlar dava açsa ne sonuç alırlar acaba?

yıllarca halkıma 9-11-12 toros v.s. gibi güvenlikten yoksun teneke parçalarını satan reno utansın bence madem o kadar iyi bir marka neden opelin 20 yaşındaki aracı örn astra f vectra a güncel bir araçken renonun concorduna optimasına safranına v.s. sine kimse dönüp bakmıyor veya megan 1 in piyasası artık öldü hatta abartmıyorum megan 2 de 5 seneye kalmaz ölü fiyatlarda sürünür...

18 tane adam cevap yazmış içinden 1 kişi beni anlamış gerisi toz kondurmamış helal valla. Renault 8 sene sonra çağırmış ya siz ona bakın ayrıca opele toz kondurmayanlar abuk subuk mesaj atanlar opelin piyasaya sürdüğü corsa c combo c araçlarının tümünde direksiyon kutusu ve volant sorunu var. %100'ü hastalıklı bu araçların kullananlar ve o damdan düşenler iyi bilir bu sorunları.

Hadi söyleyin piyasaya sürdüğü volant hastalıklı araçların kaçtanesini geri çağırdı? okadar şikayet yedi okadar mahkemelik oldu 1 kişiye dedimi ya arkadaş gel senin volantın bozukmuş diye??? hadi cevaplayın bunu.

Adam dünyanın şikayetini yiyor hala diyorki benim araçlarımda sorun yok. Kullanıcı hatası. Bu araçları sürmenin başka bir tekniğinimi var dediğimde çok suratıma telefonu kapattılar. Arkadaş bir marka ve model bukadar şikayet alıyorsa bunu incelemeye alır hatasını bulmaya çalışır ama nerede onu yapacak adam. Servise girdiğinde hoşgeldiniz demesini bilmeyen adamlar onumu araştıracaklar. Bırakın şu opeli bana savunmayın allah bin türlü belasını versin

Ha bu arada o güzel sallamışsınız diyen arkadaş volant sorunundan dünyanın masrafını yaşasaydın senide görürdüm burada.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri