Opel Corsa 1.2 Enjoy Aldım Önerileriniz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

crazyboy93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar ilk arabam olarak corsa 1.2 enjoy almış bulunmaktayım 2004 model 90 binde triptonik bir araç diğer bir tabirle easytronic deniliyor ne önerirsiniz bana nelere dikkat etmem lazım araç hakkında bilgi sahibi olanlar cevaplarsa teşekkür ederim :)

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun.

Aracınız 1.2 80 HP atmosferik benzinli, 5 ileri easytronik şanzımanlı, piyasada kendisi ve parçası bolca bulunan, 2. eli kuvvetli bir araç. Genelde şehir içi kullanımına uygun yapısı ve kasası gereği pratiktir.

Önereceğimiz şey herzamanki gibi bakımlarının düzgün yapılması, herhangbir arıza durumunda en kısa sürede yaptırılması, temiz tutulup sakin kullanılmasıdır.

Şanzuman yapısı gereği baskı balatalı yani düz tip olup elektronik kontrollü sistemle otomatik şekli verilmiştir. Gene sakin ve dikkatli kullanımda, zorlanmadığı, fazla kurcalanmadığı takdirde sorun çıkarmayacaktır.

Tekrar iyi günlerde kullanınız.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Arif bey gereğini yapmış bizede hayırlı olsun demek düşer

crazyboy93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arif bey bilgileriniz elmas değerinde gerçekten çok iyi anlatmışsınız :) ilk arabam olduğu için bugün yokuşta park ettim araba geri kaydı el frenini çekmeme rağmen boşa aldım sonra araba çalışmadı hiç tepki vermedi kontağı çeviriyorum tepki yok yarım saat namaaz kılıp geldim çalıştı meğer gazı fazla açmışım ondan heralde fazla abanmışım :)

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Kontağı çevirirken ayağınız frendeydi değilmi. Ayrıca marş motorunun kömürleri bitiyorsa yada kömürler yanıksa hiç tepki vermeyebilir tekrarlarsa kontak çevriliyken levye yada demir çubukka marş motorunun üzerine tıklatın çalışırsa hemen bi oto elektrikçiye könürlerini değiştirtin en fazla 100 tl tutar

crazyboy93

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kontağı çevirirken ayağınız frendeydi değilmi. Ayrıca marş motorunun kömürleri bitiyorsa yada kömürler yanıksa hiç tepki vermeyebilir tekrarlarsa kontak çevriliyken levye yada demir çubukka marş motorunun üzerine tıklatın çalışırsa hemen bi oto elektrikçiye könürlerini değiştirtin en fazla 100 tl tutar

evet ayağım frendeydi kontağı çevirdiğim zaman hiç tepki vermedi baya bir denedim sonra yarım saat sonra geldim tekrar denedim tekte çalıştı hemen bende fazla gaz açmamdan dolayı oldu sandım yani öle düşündüm ama sizin dediğinizde olabilir daha ilk arabam bu benim yeniyim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...