Opel Corsa 1.2 Essential Twinport SES SİSTEMİ SECİMİ ÖNERİLERİNİZ #

AaReLie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.shuttlekusadasi.com
Abilerim Öncelikle İyi Günler.

Kendi Arabam Olan Opel Corsa 1.2 Essential Twinport

1000 ' lik Pioneer Anfi + Bass + Hoparlör SET ( Herşey Dahil 750 TL ) Almayı Düşünüyorum.

Yeni gelicek Olan 2 Adet Hoparlörü Nereye takacaklar ?

Orjinal Teybin Değişmesi Gerekiyormu ?

Ön Kapılara Hoparlör Almam Gerekiyormu ?

Gerekmiyorsa 2 Adet Hoparlör Nereye Takılacak ?

Anfi + Bass Bagajda Baya Yer Kaplıyacakmı ?

Arabanın Orjinal Parçasından En Az Kaçı Bozulacak ?

Bu Konularda Yardımcı Olursanız Sevinirim Teşekkür Ederim ;)

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yeni hoparlörler ön kapıya takılacaktır
bu listedeki bir sistemde orijinal ünitenin değişmesine gerek yok
anfi+bas kutusu tabi ki bagajda yer kaplayacak
orijinal parçalardan sadece ön kapı hoparlörleri değişecek, birkaç kabloya da düzenleme yapılacak

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000lik anfinin modelini biliyor musunuz,
Mono anfiyse sadece bassı bağlarlar hoperlörleri değiştirmenin manası olmaz. Bass standart besleme hoperlörleri bastırır basstan başka bişey duymazsınız.
4 kanal anfiyse 2 kanalına yeni hoperlörleri 2 kanalına köprüleme yaparak bassı bağlayacaklarsa anfinin filtrelemesi var mı, yoksa bassa tiz ve mid frekanslarıda karışacağı için mutlu olmazsınız.
5 kanal anfiyse 2 kanalı kalan orj. hoperlöre bağlanacağı için bir takım hoperlöre daha ihtiyaç duyabilirsiniz.

Hatta setteki herşeyin modelini verebilirseniz daha iyi olur.

Anfi bağlamak için aracın aküsünden bagaja kablo çekilecek. Teybi değiştirmezseniz soketi kesilerek anfi çıkış aparatı konarak bagaja yine kablo çekilecek.

Bass sandık bass ise corsanın bagajı malum küçük bagajınızın yarısını kaplar.

örnek;
neat.jpg

Son düzenleme:

AaReLie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.shuttlekusadasi.com
cok tesekkur ederim hocam pioneer 1000lik set gelcek dediler bana hepsi orjinal sanırsam 4 hoparlör diye düşünüyorum bilmiyorum yinede teşekkür ederim tekrar bilgilendiricem sizi ben

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en az 5 kanallı bir amfi alki bass kabin koyduğuna değsin.
ben dayımın aracına önlere jbl mid bas koydum arkayada gittik pandizot yaptırdık. 6*9 pioneer oval kolonları var 100.yıl serisi diye geçiyor süper sesi var birde pandizota akıllı dayım 16.5 mid yeri koydurmuştu orayada sierranın mid basını koyduk 75 rms. bass kabinimizi çaldılar çalmasalardı iyiydi :D arkadaki pandizotları amfinin 2 kanalına bağladık öndeki midleride diğer 2 kanala bağladık. bir tane bass için çıkış kaldı onuda en kısa sürede alacağız :) bu arada amfi philippo 5 kanallı. şuanda bass olmamasına rağmen gayet güzel ses alıyoruz bize yetipte artıyor bile...

AaReLie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.shuttlekusadasi.com
hocam babam söyledi watt ' ı yüksek bi pioneer ön kapılar ile arka kapıları değştircem bass + anfi cok yer kaplıyor cevaplarınız için teşekkür ederim arabada zaten ses var azcık bass istemistim onuda pioneer ile hallederiz Cok tesekkur ederim cevaplar icin

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bass istiyorsanız hertzin DSKlarından alın takın woofer+tiz şeklinde settir ben kullanıyorum tavsiye ederim. Başta bende hoperlör koymuştum bass yine yoktu arkaya sub aldım sonra hoperlörleride önlere bi takım DSK170 arkalarada bi takım DSK130 ile değiştirdim sub'a hiç gerek yokmuş. Hoperlör sizi tatmin etmeyecektir.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hertz in DSK serisi pahalı gelirse, muadili olarak ön kapılara 16-17cm boyutunca 90 lira civarına 3 yollu SONY hoparlörler kullanabilirsiniz, arkalar da 13cm diye tahmin ediyorum oraya da aynı şekil 3 yollu sony gayet iyi iş görür, tabi bütçenizin benimki kadar kısıtlı olduğunu varsayarak bu genellemeyi yaptım. Hertz'e yaklaşamasa da orijinal hoparlörlerden alamadığınız bassı çok fazlasıyla alacağınız aşikar, özelliklerinde derin ve güçlü bassları duymaya yönelik bir teknoloji olduğu yazıyor açıklamalarda...Bagajda subwoofer için harcanacak yerden de 750 liralık harcamadan da büyük düzeyde tasarruf etmiş olursunuz.