opel corsa 1.2 rölanti sorunu ve stop etme

kardesim o parca egr... o akan su da motor suyu ... biraz motorun suyunu boslat.... ondan sonra sök.. egr yi temizle inindeki ventil hareket edecek hale gelince tak..tabii contaya yeni olsun... sonra motor suyuna ilave edersin eksileni...
yaliniz o yikaridaki hortumlarda kireclenme ilginc...sanki motor su almis gibi dikkatimi cekti..hani camur gibi yag balcigi gördümde kireclenme ilginc...
neyse gecmis olsun..kolay gelsin

cevabın için teşekkürler. hortumlardaki kireç değil yumuşak köpük köpük bir şey kimyasal tortu gibi yani. sıcak suyla yıkayınca hemen temizlendi. Ayrıca egr yorumlarınız için teşekkür ederim bana çok yardımı oldu..

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler ama birşey daha sormak istiyorum. Bu egr denen valf yanmış egsoz gazını tekrar yanma odasına gönderen ve egsoz emisyon değelerini düşüren alet değilmi? yani bu aletin içinde egsoz gazı dolaşıyor değil mi ? Bu sökerken içinden akan motor suyu ne alaka niçin içinden motor suyu akar ki? Cevaplarınız ve sabrınız için şimdiden teşekkürler..

cift kanal var biri motorsuyu diger egzos artigi onun icin sana yeni conta kullan dedim...

Geri