opel corsa 1000cc düşünüyorum

erdin4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben yeni opelci olmak istiyorum imkanların ancak elverdi bu arabaya ama yakıt tasarrufu düşündüğüm için 1000cc istiyorum kullanan ve bu araba hakkında bilgisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum şimdiden herkese çok teşekkürler iyi forumlar...

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 silindir bence hacmine göre iyi performansı var almışken düz viteslisini alın ama

erdin4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsiyeniz için teşekkürler, düz vitesli alıcam ama pekte iyi araç bulamıyorum bu sitede satılık ilanı veren yokmu hiç acaba

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yola çıkarsan canını sıkar şehir içi için güzel

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 var bende.. yakıt ekonomisi yapıyım fazla basmayım dediğin zaman, uyğraştırıyo araç, hızlanmam gerektiğinde hafif rampada ,5 ten 4 e çekiorum yemiyo 3 e çekiyorum zar zor yiyo devri bazen.. ama tabi yakarsa yaksın diyip devirli kullandığında fena deil.. sollamada yapıosun yardıra yardırada gidiyosun.. şöle örnek veriyim sakin kullanım 5.vites 3000 devirde benim arabada 90 la giderken.. 1.5 dizel meganda 110 la falan gidiyosun.. yani gitmen için basman gerekiyo bizim araçlarda..
düz yolda fazla sıkıntın olmaz.. köpek gibi gider.. rampalarda düşük viteste gitmek zorunda kalabilirsin.. ama fiyatına vergisine göre falan ideal araçlar bence corsa 1.2 ler.. ve yani memnunumda.. 1.0 olan arkadaş vardı o da aynısnı sölüyo, düzde gayet yeterli aracın gidişi.. ama rampada biraz kasıyo diyodu.. he bide 1000 motorlar için klimayı açınca pek gitmiyo demişti bana bi galerici ama bilmiorum..
ayrıca 1000 motorların yakıtıda bayağ bi düşükmüş diye duymuştum.. uygun fiyatlı araç bulursanız bence alın..

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evt dizellerle yarışır vaziyette özellikle şehirdışı hem sessizliğide cabası

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beklenti ekonomi ise size göredir, ama performans beklemek yanlış olur.Aynısı 1.2 ler için de geçerli, bastıgınızda 1.4 leri aratmayacak performans veriyor ama o zaman ekonomik olamıyor. şehir içinde park etmesi kolay, aile modunda (yalnız arka koltuklar fazla rahat değil,) vergisi az, bakımı düşük konforlu bir araç istiyorsanız tam size göre.
corsa 1.0 12v ecotec , 60 HP ,yakıt tüketimi için katalog verileri : 4.4 / 6.9 / 5.3 lt/100 km ( s.dışı/s.içi/ortalama)

pmimarfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa 1.0 kullanıcısı olarak söyleyeyim aracım 2004 15.000 de aldım şimdi 35.000 de şehir içi performansı yeterli düzeyde sonuçta ekonomik bir araç yakıt konusunda ise çok basarsan çok yakarsın aracı devrinde kullanacaksın o zaman mükemmel dizellerle yarışır. şehir içinde depoda 600-650 km şehirler arasında ise 4 kişi full bagaj 800 km gittim bu yüke rağmen 140 çok rahat gidiyor. ancak rampalarda biraz bayılma söz konusu o kadar da olacak. bende 2. el aldım aracı yanlız şansım vardı aldıgım arkadas çok az kullanmış. yaşadıgım problemleri yazayım da onlarıda kontrolden geçirirsinn direksiyon kutusu sorunu çıkabilir sürüşte sorun yok ancak ses problemi çıkarıyor. birde yol sesi beni rahatsız ediyordu onuda rotları degiltirdim sorun ortadan kalktı. inşallah gönlüne göre bir araç bulursun...

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende corsa b 1.0 12v ecotec motor var yaklasik 3 senedir kulaniyorum cokta memnunum, yasadigim tek sorun su hava debimetresiyle ama degistirdim duzeldi, arkadaslarin da dedigi gibi sadece rampalarda biraz zorlaniyor okadar, ben cok memnunum sehir ici 7 litre sehir disi ise 4.5 litre yakiyor 100 km de temizini bulursan kacirma derim

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya 1000cc az ykar diyede düşünmek pek dogru diill bence

o araba kendini kaldırmak için bayagı bi benzin yakıcak :(

kuzen 1.2tw kullanıyo biraz basarsa sehir içi normal aractan farkı yok yakıtta