opel corsa 1000cc düşünüyorum

pmimarfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon kutusu problemi sadece 1.0 motor corsalarda olmadı diğer opellerde de var. ayrıca bende 2004 1.0 motor corsa sahibiyim ve daha 2 ay önce yetkili serviste kutuyu yaptırdım garantiden rotlarla ne kadar oynarsan oyna yine sorun olacaktır.

1.0 motor ne kadar performans sağlar diye bir deneme yapmıştım ve en fazla 190 km/saat yaptım 6500 devir yaptı araç ve gaz kesti. Servis bakımlarını zamanında yaptırırsan yakıt konusunda çok iyi bir araçtır bir depo ile 1000 km yol yaptım ama aracı ilk aldığım zaman ve ş.dışı 90 km/saat geçmeden. Şu an en fazla 900 km yapıyor(araç boşken)

Ayrıca araç orjinalinde yere yakın olduğu için diğer corsalara göre virajlarda daha avantajlı. Lastik ve jant değişimi onu daha kıvrak yapıyor.

sonuç olarak kullanıpta vazgeçemediğim tek araç zaten fazla piyasada olmamasından anlaşılacağı gibi herkes memnun satan fazla yok.

direksiyon kutusunu garantiden nasıl degiştirdin ben servise gittim opel merkezi aradım degiştirmediler.ne yapmam gerekiyor. bide sen lastikleri değiştirmişsin sanırım o yüzden yol tutuş artmıştır fabrika çıkışı ince lastik var bende çok ses yapıyo hemde 150 yi geçtim mi biraz havalanıyo gibi hissediyorum.

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.0 motor uzun yolda biraz zorlanıyor ama zaten ekonomi için alındığından o kadar olsun, sollamalarda özellikle iyi çıkman lazım!

0mercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben benim arabayla 170 e geldim 4500 devir gibi birşeydi biraz daha bassaydım 190 yapardı diye düşünüyorum 170 ile giderken arabayı yolda tutamıyorsun yanından araba geçtiği zaman hemen sağa sola kaçıyor..

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,0 motor 3 silindir bir arac nasıl 170 yapar cok ilginc.hemde 4500 devir fabrika verisi ne bu aracın şaşırdım dogrusu pek ınanasım gelmedi.
1,0 bence yetersız bır motor ve 1,2 ile arasında buyuk bir yakıt farkı olacağınıda düşünmüyorum.. 1.2 bıle bana göre yetersiz bir motor ama yinede 1,0 dan cok daha iyidir.

0mercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.0 motor benim corsam ile 6 bindeyken 2.vitesle 90 yapıyor ben e bundan önce focus vardı 1.6 ondada 100 yaptım sadece biraz seri değil dik yokuşta bile kaymadan kalkıyor siz ne sanıyorsunuz motor küçük diye araba gitmicekmi araba 1.0 motor ama 1.4 lere taş çıkartır..!!sizz ne sanıyorsunuz opel i corsayı ??

wolverine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesınlıkle benımde aracım 1.0 benı hıc ummadıgım kadar memnun ettı ,hem az yakıyor hem performansı ıyı 1.0 a gore. Bu araclarda zaten ınanılmaz derecede atıklık beklemek yanlıs olur araba sonucta ekonomı aracı .1 depoyla 1000km yapmak her arabanın harcı degıl.

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.0 motor benim corsam ile 6 bindeyken 2.vitesle 90 yapıyor ben e bundan önce focus vardı 1.6 ondada 100 yaptım sadece biraz seri değil dik yokuşta bile kaymadan kalkıyor siz ne sanıyorsunuz motor küçük diye araba gitmicekmi araba 1.0 motor ama 1.4 lere taş çıkartır..!!sizz ne sanıyorsunuz opel i corsayı ??

konustugunuz şey sizin mantiğiniza yatiyorsa sorun yok. =) 1.0 motor ile 1.4 aynı kesedeyse herkes 1.0 alsın bundan sonra =)

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.0 eco 58 hp motorun fabrika verisi son sürat 156 km/h bu aracın düzde 190 yaptığına eminmisiniz.

1.3 70 hp dizel bile düzde 190 ı çok zor görüyor.

1.0 nasıl olurda 1.4 e taş çıkartır. bırakın 1.4 ü 1.2 ile bile kıyaslanmaz.

Arabayı küçümsediğimden söylemiyorum bunları ancak akıl var mantık var.

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.0 eco 58 hp motorun fabrika verisi son sürat 156 km/h bu aracın düzde 190 yaptığına eminmisiniz.

1.3 70 hp dizel bile düzde 190 ı çok zor görüyor.

1.0 nasıl olurda 1.4 e taş çıkartır. bırakın 1.4 ü 1.2 ile bile kıyaslanmaz.

Arabayı küçümsediğimden söylemiyorum bunları ancak akıl var mantık var.

:good::rock:alkis:
ben 1.7 oldugum halde cok nadir yolunu buluyorsam goruyorum oda tam 190na yanasmıyor 180 185 arası.
1.0 bir araç 190 yapiyorsa biz arabalari çöpe atalim =)