Opel corsa c 1.2 mi 13 mü hızlı

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 kişi çeşme otobanında düz yolda zorlanmadan araç 195 i gördü 200 gören 1.2lerde var

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında benzinli 1200 cc lik bir araç, diesel 1300cclik bir araçdan güçlüdür ama şu turbo olayı tüm hesabı mahvediyor.. Yakın zamanda yeni vw pololar 1,2 TSİ motorla gelecekler. 105Bg olacak bu araç ve tadından yenmeyecek..

lazkoqat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c dizel 4000 ytl daha pahalıydı artı kredi yüzünden 2000 ytl daha etti 6.000 ytl
buna bakım masrafları ve belli bi süre sonra volan mı volant mı ne problemide eklenince (1500ytl) astarı yüzünden pahalı olacaktı...
yılda 12.000 km yaparakta yakıttan çok fazla tasarrufum olmazdı diye düşünüyorum...

1.2 motoru küçümsüyosunuz ama 2.0 3.0 motora binen adamlarda var yani sizin motorlarınızda onların yanında ufacık kalıyo bunu unutmayın..

dediğin gibi devir ekonomi devri ve bu hesaba göre kardayım...
maksimum hızda dediğin gibi çok mühim olmasada bomboş otobanda giderken daha hızlı gitsede yol bitse diye gaz pedalını kırası geliyo insanın.. bu noktada max hız devreye giriyo...

sonuç olarak imkan olsaydı dizeli tercih ederdim yinede ama 1.2 ninde duruma göre avantajları var ayrıca devirli kullanınca gayette güzel gidiyo..

arkadasım guzel yazmısın hesap guzel yorumu severim hesapllarında da yanılmıyorsun ..

ama 1. si aracların fiyatlarını bilmiyorum senın sozunden gidersek 4.000 ytl fiyat farkı her ne kadar fazla gibi helse dee sorun degil sorun 4.000 ye 6000 ytl % 50 degil de 4600 max 5000 odersin..

olaya kendı acımdan bakıyorum ben her hafata edirneye giden gelen biriyim okul dolayısıyla.
+ gezmeyi severim samımı arkadasım su anda arasın desın izmitteyim corludayım param varsa cebimde giderim. arkadası da kendım gibi gordugum icin gezmesini seviyor gozu ile baktım..

+ 1.2. benzinli corsanın 30.000 km bakımı ile bizimki arasında 100 var yılda 2 kere bakım yapsan zararın senede 200 ytl km deki fiyatı hesaplarsan bu 6 7 depo mazotta kapanır..

+ abicim volan meselsine gelince ewet dizellerde volan denen afedersınız kaba olacak ama zımbıtrı var o bozulursa masraf acar
turbo bozulur yag akıtırsa sorun var 1.500 ytl den asagı degil
ama unutmayın ki sonucta bu bir. arac bozulabilr.. beki benzinlinin bozulan birseyi yokmu onun da conta yaktıgını varsayabilrisi direk 5 6 milyar ..

ama suu var Lazkoqat nickli egemen sen olsan ne alırsın..

1. tercihim benzinli TURBOLU BİR Arac ör golf TSI .. leon TSI .

sebebipleri:
a: blow off sesi
b: egzoz sesi
c: motor sessiz. aracta zman gecirmeyi yeri geldigi zman yattıgım icin o dizel tırr dır sesini sevmem

2. tercihim dizel turbo bir arac

sebeplerim
a: blow off sesi
b: chip = extradan guc
c: uzun yolu gezmeyi sevdigim icin tasarruf.

3. benzinli ama turbosuz arac..

a: aracın seklini veya ozellikleirni seversem
b: sessiz olması.

biliyorum uzun yazdım ama kusuruma bakmayın bunların hepsi sahsi yorumumdur.

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 ile 1.3 arasında perk fark yok denecek kadar az. Ama benzinli araba kullanmanın yeri ayrıdır her zaman.

Bir daha sanırım araç değişiminde 1.4 alıp lpg li kullanacağım.

Son düzenleme:

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cdti forever :)

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çoğu kullanıcıların aracında R sınıfı lastikler var. Ve bu sınıf lastikler için uygun görülen hız 170 km/h dir.

O yüzden hız yapacaksanız hız lastiği takın mutlaka çünkü bu bizlere pahalıya patlayabilir. Bişey olmaz demeyin.

red-star

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu 1.2 - 1.3 ama dayanamadım bende.1.4 corsa ile 205 i gördüm cok rahat biraz daha giderdi ama acıkcası yol yoktu okadar.140 tan sonra güven vermiyor denmiş.bence yanılıyorsunuz arac 160 180 den sonra resmen yola yapısıyor ve hıza duyarlı direksiyon cok güvende hissettiriyor insana.
205'i standart lastik ve jant ölçüleriyle gördüm ,4 kişi pazar akşamı istanbula dönerken 160-170 sorunsuz cıkıyor 16" jant 195 lastikle (jantlar yeni ya gidişini denedim :D ),fazlasını basmaya cesaret edemedim araç doluydu cunku.Corsa c'nin yol tutusuna güvenine diyecek sözüm yok benim.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tekirdağ yolunda sanırım çift şeritli bölünmüş yolda 150 yaptım yol bozuktu belkide bu yüzden güven vermedi bana şahsi fikrim.. (13'' 175 65 13 lastikler)