Opel Corsa D 1.3 cdti

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Sercann
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sercann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tanişma bölümünde de söylediğim gibi bu araç hakkinda peki bilgim yok aslinda genel anlamda otomobiller hakkinda bilgiliyimdir ama sizlerin tecrubesinden yararlanmak istiyorum bu aracin kronik sorunlari motoru performansi genel anlamda (+) ya da (-)'leri nelerdir?

Arkadaşlar tanişma bölümünde de söylediğim gibi bu araç hakkinda peki bilgim yok aslinda genel anlamda otomobiller hakkinda bilgiliyimdir ama sizlerin tecrubesinden yararlanmak istiyorum bu aracin kronik sorunlari motoru performansi genel anlamda (+) ya da (-)'leri nelerdir?

ben 3 yıldır kullanıyorum sıfır almıştık şu anda 30 bine geldi yerine göre bursa şırnak arası hiç durmadan 17 saat gittiğim oluyor sıfır aldığımızda ufak tefek problemler oldu fakat serviste hep ücretsiz halletim ve 2 yıldır hiç sıkıntı yok kronik olarak yağmurda sıfırda alsanız arka amortisörün oradaki lastikler tümsekte gacırtı yapar ama sadece yağmurda boyunuz bira kısaysa başlangıçta aracın 3 4 metre(konsol çok uzun) ilerisini gördüğünüzden sıkıntı yaşayabilirsiniz motor performansı 75 lik için mi 95 lik için mi sordunuz zaten araç ekonomi aracı bende 95 lik var şehir içi şehir dışı gayet yeterli oluyor son hızı 205 km bendeki sunroof ve esp opsiyonlu olarak ısmarlamıştık o yüzden 2 kere michelin energy lastik yüzünden babada kayma oldu o kadar son tahlilde tavsiye ederim genç adama gidercek bir araba nesi kötü 3 4 kişi aileniz varsa tatile giderken eşyalar arabaya sığmaz:)

Bu segmentte bu fiyata ve bu kalitede başka araç yokki.Ne söylenebilir..
Aracın hiç bi eksisi yok bence..
Haziran 2013 te aldım..4 aydır kullanıyorum.
Yakıt tüketimim ilk depoda 7,5 lt/100 km idi..her depo doldurduğumda düştü ve en son bayramın ilk günü depo doldurdum ve 5,39 lt / 100 km..
hepside pompa değeri ile hesaplanmış değerlerdir..
Araç şu anda 4700 km de..ve bunun dahada düşeceğinden eminim..

Konforuna zaten bişey denemez bence...ama keşke bi kolluk olsaydı daha iyi olurdu sanki..o kadar..

ben 3 yıldır kullanıyorum sıfır almıştık şu anda 30 bine geldi yerine göre bursa şırnak arası hiç durmadan 17 saat gittiğim oluyor sıfır aldığımızda ufak tefek problemler oldu fakat serviste hep ücretsiz halletim ve 2 yıldır hiç sıkıntı yok kronik olarak yağmurda sıfırda alsanız arka amortisörün oradaki lastikler tümsekte gacırtı yapar ama sadece yağmurda boyunuz bira kısaysa başlangıçta aracın 3 4 metre(konsol çok uzun) ilerisini gördüğünüzden sıkıntı yaşayabilirsiniz motor performansı 75 lik için mi 95 lik için mi sordunuz zaten araç ekonomi aracı bende 95 lik var şehir içi şehir dışı gayet yeterli oluyor son hızı 205 km bendeki sunroof ve esp opsiyonlu olarak ısmarlamıştık o yüzden 2 kere michelin energy lastik yüzünden babada kayma oldu o kadar son tahlilde tavsiye ederim genç adama gidercek bir araba nesi kötü 3 4 kişi aileniz varsa tatile giderken eşyalar arabaya sığmaz:)

aracınızın resimleri forumda mevcut mu acaba ?

benim şöyle bir dezavantajmi diyeyim yoksa zamanla avantajmi olur bilemiyorum megane 1 den corsaya geçiş yapiyorum motor 75'lik ama herşeyden önce ilk yapacağim iş yazilim olacak bu konuda da yardimlarinizi esirgemezseniz sevnirim..

yaklaşık 4 yıl 2007 model 1.3 75 hp. dizel essientia comfort paketli corsa d kullandım.
gücünden, yakıtından, yol tutuşundan, güvenliğinden vs. sıkıntı yaşamadım.
essientialarda ısıtmalı ayna olmadığı için zaman zaman bunun eksikliğini hissettim.
benim için problem değil ama en fulünü alsanız bile arka camlar manueldir.

aracın + ları;
- piyasadaki en tutulan 2-3 araçtan birisidir.
- yakıtı ekonomiktir.
- sağlam, güvenli ve rahatttır.
- motoru yeterlidir, yeter ki devirden düşürmeyin. ben rampa ne kadar dik ve uzun olursa olsun 2.000-2.200 devirde kaldığım müddetçe araba full yüklü klima açık olduğu halde bile hiç bir zaman 4. vitese düşmedim. önüm açık olduğu müddetçe hep 5. vites çıktım.
kısacası gaza bastınmı burnunu kaldırıp roketleyen bir araba değildir ama 2.000 deviri geçtiği anda performansı o tür bir araç için oldukça yeterlidir.
- kendi seğmentindeki en geniş ve ferah araçlardan birisidir.
- parça ve servis fiyatları ne ucuz ne çok pahalıdır.

aracın - leri;
bence eksi sayılacak hiç bir şeyi yok. parasını hak eden ve kendini ispatlamış bir araba.
şu anda 2013 model 1.2 benzinli aesytronic olanını oğlum kullanıyor.
2014 sonları veya 2015 gibi yeni kasası çıkabilir bu konuda bilgin olsun. çıksa da fiyat yükselecektir bir kaybın olmaz.
alacaksan performans senin için çok önemli değilse 75 hp olanını tavsiye ederim. 90 hp olanına göre daha az yakar.
enjoy ve üstü donanım paketini al, sonradan şu eksik bu eksik demezsin.
belirttiğim gibi en fulünü de alsan arka camlar manuel, senin için sorun olurmu bilmiyorum.
megandan biraz dar gelebilir ama yine de geniş ve ferah arabadır.
kalite ve sağlamlık olarak megandan üstündür hiç şüphen olmasın.
megan1 sanırım benzinli idi, opellerde bir özellik vardır. 1. vitesler çok kısadır ve arabada sadece hareket etmek için kullanılır. 2. vitesten de çok bir şey bekleme ama 3 ten itibaren 2.000 deviri buldumu ok gibi fırlar ve çabuk ivmelenir.
bu özelliği ile özellikle benzinli araba ile kıyasladığın zaman kalkarken sanki çok hantalmış gibi gelir.
ben 102 hp leondan corsaya geçtiğim halde bile bir sıkıntı yaşamadım.
yani kısacası her arabayı kendi özelliklerine göre değerlendireceksin.
en iyisi test sürüşü yaparsan kafandaki bir çok soru işareti kaybolacaktır.
sonuç olarak; çok geniş bir iç hacim ve bagaja ihtiyacım yok diyorsan,
devir ekonomi devri performans çok önemli değil diyorsan,
sağlam ve güvenli olsun, az yaksın, tutulan araba olsun diyorsan gözün kapalı al.

Son düzenleme:
zamanında az kalsın sıfır corsa alıyordum.. sırf 35 bin verip arka camları otomatik değil diye vazgeçmiştim.

yaklaşık 4 yıl 2007 model 1.3 75 hp. dizel essientia comfort paketli corsa d kullandım.
gücünden, yakıtından, yol tutuşundan, güvenliğinden vs. sıkıntı yaşamadım.
essientialarda ısıtmalı ayna olmadığı için zaman zaman bunun eksikliğini hissettim.
benim için problem değil ama en fulünü alsanız bile arka camlar manueldir.

aracın + ları;
- piyasadaki en tutulan 2-3 araçtan birisidir.
- yakıtı ekonomiktir.
- sağlam, güvenli ve rahatttır.
- motoru yeterlidir, yeter ki devirden düşürmeyin. ben rampa ne kadar dik ve uzun olursa olsun 2.000-2.200 devirde kaldığım müddetçe araba full yüklü klima açık olduğu halde bile hiç bir zaman 4. vitese düşmedim. önüm açık olduğu müddetçe hep 5. vites çıktım.
kısacası gaza bastınmı burnunu kaldırıp roketleyen bir araba değildir ama 2.000 deviri geçtiği anda performansı o tür bir araç için oldukça yeterlidir.
- kendi seğmentindeki en geniş ve ferah araçlardan birisidir.
- parça ve servis fiyatları ne ucuz ne çok pahalıdır.

aracın - leri;
bence eksi sayılacak hiç bir şeyi yok. parasını hak eden ve kendini ispatlamış bir araba.
şu anda 2013 model 1.2 benzinli aesytronic olanını oğlum kullanıyor.
2014 sonları veya 2015 gibi yeni kasası çıkabilir bu konuda bilgin olsun. çıksa da fiyat yükselecektir bir kaybın olmaz.
alacaksan performans senin için çok önemli değilse 75 hp olanını tavsiye ederim. 90 hp olanına göre daha az yakar.
enjoy ve üstü donanım paketini al, sonradan şu eksik bu eksik demezsin.
belirttiğim gibi en fulünü de alsan arka camlar manuel, senin için sorun olurmu bilmiyorum.
megandan biraz dar gelebilir ama yine de geniş ve ferah arabadır.
kalite ve sağlamlık olarak megandan üstündür hiç şüphen olmasın.
megan1 sanırım benzinli idi, opellerde bir özellik vardır. 1. vitesler çok kısadır ve arabada sadece hareket etmek için kullanılır. 2. vitesten de çok bir şey bekleme ama 3 ten itibaren 2.000 deviri buldumu ok gibi fırlar ve çabuk ivmelenir.
bu özelliği ile özellikle benzinli araba ile kıyasladığın zaman kalkarken sanki çok hantalmış gibi gelir.
ben 102 hp leondan corsaya geçtiğim halde bile bir sıkıntı yaşamadım.
yani kısacası her arabayı kendi özelliklerine göre değerlendireceksin.
en iyisi test sürüşü yaparsan kafandaki bir çok soru işareti kaybolacaktır.
sonuç olarak; çok geniş bir iç hacim ve bagaja ihtiyacım yok diyorsan,
devir ekonomi devri performans çok önemli değil diyorsan,
sağlam ve güvenli olsun, az yaksın, tutulan araba olsun diyorsan gözün kapalı al.
Açiklamaniz için teşekkür ederim aslinda hiç aklimda yoktu ama birden oldu işte arabam şuan kapimda 2008 model 1.3 cdti essentia biraz donanim olarak eksik olsada bekarliğimda kafama göre takilabileceğim bi araç bence çok yakinda sade ve şık bi modifiyeyle resimlerini yükler sizlerden de yorumlari alirim

Geri