Opel corsa d benzin göstergesi !!

frktrcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2015 in 3.ayında 2014 model sıfır corsa d aldım, aracıma yakıt aldığımda genelde 50tl lik alıyorum yakıt göstergesi ciddi anlamda yerinden oynamıyor, kontağı kapatıp açıyorum değişme yok, araç yürür durumdayken yavaş yavaş yükseliyor gösterge, yaklaşık yarım saatte olması gereken yere geliyor, bu bir sorunmu yoksa geneldemi böyle? depoyu fullediğim zaman ilk kontakta değişme olmuyo kapatıp açıyorum aniden fulleniyo ama 50tl gibi düşük rakamlarda araç yürür durumdayken yavaş yavaş yükseliyor, servise gitmeme gerek varmı yardımlarınızı bekliyorum

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2015 in 3.ayında 2014 model sıfır corsa d aldım, aracıma yakıt aldığımda genelde 50tl lik alıyorum yakıt göstergesi ciddi anlamda yerinden oynamıyor, kontağı kapatıp açıyorum değişme yok, araç yürür durumdayken yavaş yavaş yükseliyor gösterge, yaklaşık yarım saatte olması gereken yere geliyor, bu bir sorunmu yoksa geneldemi böyle? depoyu fullediğim zaman ilk kontakta değişme olmuyo kapatıp açıyorum aniden fulleniyo ama 50tl gibi düşük rakamlarda araç yürür durumdayken yavaş yavaş yükseliyor, servise gitmeme gerek varmı yardımlarınızı bekliyorum

gosterge hassasiyet ayarını aracınızı bilgisayara baglayarak dusurmenız gerekmektedır , fabrika cıkısı 3 galonun altındaki dolumlarda gostergeye yansıtmamaktadır , biraz araştırdıgımda bunları bulabılmıstım , dogru bilgi olduguna ınanıyorum , yanlıssa forumdakı arkadaslar duzeltebılırler.
Ama forumdan bir abim Tech-2 ile şamandra hasssasiyetını ayarlayarak 10 TL lık benzınde bıle gostergenın yukseldıgını deneyimlemişti. Ben LPG de kullandıgımdan benzın gostergesı umrumda degıl o yuzden ugrasmıyorum :) Ama bozuk olan bısey yok , hersey normal sadece ulkemızde benzın cok pahalı :)

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde corsa d alanlar hep aynı soruyu sorar, ben de aynı soruyu sormuştum.
50 liranın altını pek göstermiyor ayrıca kontak açıldıktan sonra ibrenin yerine gelmesi bir kaç dakika sürüyor ama yarım saat falan sürmemesi lazım.