opel mi toyota mı?

hrtokat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2011 model 30000 i geçmeyen bir araç arıyorum.1.3 dizel opel astra enjoy mu yoksa 1.4 d-4d toyota corolla comfort extra mı? karar vermekte çok zorlanıyorum.fiyat olarak da aralarında 5-7 bin lira fark var? lütfen deneyimlerinizi ve fikirlerinizi paylaşır mısısnız? bir de astra enjoy mu, 111. yıl enjoy mu daha donanımlı??? teşekkürler.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütçenizi biraz artırabilirseniz fiesta verebiliriz. Emin olun bu her iki araçtan daha donanımlıdır.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Toyota olabilir. Fakat donanım açısından biraz zayıf. Özellikle en dolusunda bile hız sabitleyici olmaması beni fitil ediyor. Sırf bu nedenden dolayı Opel seçerdim. Çünkü benim için önemli bir donanım. Bunun dışında performans olarak üç aşağı beş yukarı aynı. Yol tutuş Astra, sessizlik Corolla, tasarım Astra v.s...

Astra'da 111. Yıl, enjoydan daha donanımlıdır.

hrtokat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
toyotadan soğutan da o biraz.en fulünde hız sabtl. yok.bazılarında park sensörü yok.ama ikinci el piyasası çok çok iyi.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
toyota forumuna açın konuyu toyota derler. opel sorunlu arabadırda işte 1.3 gitmiyorda vs bir ton yorum yaparlar. çünkü toyota forumunada üyeyim opel arabasına antipatileri var daha doğrusu alman araçlarına.
ama bizde hem opel hemde toyota var 2004 sol kullanıcısı ve 2007 vectra kullanıcısıyız.
zamanında 1.4 auriste kullanmışlığım var size şöyle söyleyeyim auris tam bir facia benim gözümde. araba virajlarda beşik gibi yatıyor. donanımı derseniz kıt. yüksek hızlarda tüm toyota modelleri gibi aşırı güvensizlik veriyorlar heran uçacak hissi veriyorlar. otobanda vs giderken yanınızdan geçen araçların rüzgarından etkilenir. direksiyon tepkileri güzeldir fakat frenleri acayip anormaldir tüm toyotalar gibi. arabanın arkası neredeyse havaya kalkacak sert frenlemede. 1.4 motorunun 1.3 motordan neredeyse hiç farkı yok sadece kalkışları iyi gibi ama yakıt tüketimi ve motor sorunsuzluğunda cdti multijet motor opelin çakar geçer.
astra h ise eniştede var bizim reprezant kendisi istediğim zaman alır kullanırım 1.3 motor klima açıkken kaldırırken dikkat gerektiriyor. 2.vitesten sonra zaten 1.3 motordan beklenmedik performans sağlıyor. malzeme kalitesi olarak astra auristen bariz üstün viraj kabiliyeti auris değil avensise kafa tutar. rüzgardan etkilenmez donanımı iyidir. hız sabitleyici yağmur sensörü otomatik yanan farlar kararan dikiz aynası vs standart 111.yıl donanımında astranın. opel forumunda olduğumuz için değil gerçekten toyotanın opelden çok çok geride olduğunu bildiğim için yazıyorum.
2.elde ise temiz astra her türlü satılır. 2.eli astranın iyidir yni korkmanıza gerek yok. ayrıca bakım aralığı astranın daha uzun 5 bin km kadar.
ben olsam sedan temiz 111.yıl bir tane astra alırım araba sürmenin keyfine varırım....

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
toyota forumuna açın konuyu toyota derler. opel sorunlu arabadırda işte 1.3 gitmiyorda vs bir ton yorum yaparlar. çünkü toyota forumunada üyeyim opel arabasına antipatileri var daha doğrusu alman araçlarına.
ama bizde hem opel hemde toyota var 2004 sol kullanıcısı ve 2007 vectra kullanıcısıyız.
zamanında 1.4 auriste kullanmışlığım var size şöyle söyleyeyim auris tam bir facia benim gözümde. araba virajlarda beşik gibi yatıyor. donanımı derseniz kıt. yüksek hızlarda tüm toyota modelleri gibi aşırı güvensizlik veriyorlar heran uçacak hissi veriyorlar. otobanda vs giderken yanınızdan geçen araçların rüzgarından etkilenir. direksiyon tepkileri güzeldir fakat frenleri acayip anormaldir tüm toyotalar gibi. arabanın arkası neredeyse havaya kalkacak sert frenlemede. 1.4 motorunun 1.3 motordan neredeyse hiç farkı yok sadece kalkışları iyi gibi ama yakıt tüketimi ve motor sorunsuzluğunda cdti multijet motor opelin çakar geçer.
astra h ise eniştede var bizim reprezant kendisi istediğim zaman alır kullanırım 1.3 motor klima açıkken kaldırırken dikkat gerektiriyor. 2.vitesten sonra zaten 1.3 motordan beklenmedik performans sağlıyor. malzeme kalitesi olarak astra auristen bariz üstün viraj kabiliyeti auris değil avensise kafa tutar. rüzgardan etkilenmez donanımı iyidir. hız sabitleyici yağmur sensörü otomatik yanan farlar kararan dikiz aynası vs standart 111.yıl donanımında astranın. opel forumunda olduğumuz için değil gerçekten toyotanın opelden çok çok geride olduğunu bildiğim için yazıyorum.
2.elde ise temiz astra her türlü satılır. 2.eli astranın iyidir yni korkmanıza gerek yok. ayrıca bakım aralığı astranın daha uzun 5 bin km kadar.
ben olsam sedan temiz 111.yıl bir tane astra alırım araba sürmenin keyfine varırım....

bu açıklamadan sonra toyota dan soğudum hatta aracımı satıp toyota almaktan vazgeçtim.yine astra yine g kasa en güzeli bence

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu açıklamadan sonra toyota dan soğudum hatta aracımı satıp toyota almaktan vazgeçtim.yine astra yine g kasa en güzeli bence
astra g 2001 elegance vardı bizde. corolla 2004 model olmasına rağmen motor performansı hariç astranın eline su dökemezdi ;)

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g kullanmadım yorum yapamam 2012 dizel aurisimiz var bir sıkıntı yaşamadık bugüne kadar şehiriçinde yeterli aktifliği düşük tüketimi sunuyor. donanım ise bize tatminkar geliyor. comfort extra paket...
iç mekan genişliği güzel ancak bagaj yükseklik olarak dar.
uzun yol denememi 29 eylülde yapıcam tekrar yorumlarım :)

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Şahsen ben kesinlikle Astra ile Corollo yu her açıdan kıyaslamam bile.Millet bi tutturmuş sorunsuz diye ama ruh arabada.Havada karada Astra yı tek geçerim hele son kasa mükemmel ... :rakir: