Opel Servise Çağırdı Bakım hk.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelciğim davetiye atarak aracın yıllık bakımının geldiğini söyledi.yalnız kafamda soru işaretleri var.ben 4.5 ay yurtdışında oldugum için ve ailemin de 2. arabası oldugu için astraya çok fazla binen olmadı.araç şu an 4500 kmde.

4500 km için ben bakıma gitmek zorunda mıyım?gitmezsem garanti bitiyor sanırım yanılıyor muyum?

Gidersem de o listede yazan bakım ücretini ödemek istemiyorum açıkçası.10.000-15,000 deki arabayla 4500 deki araba bir değil.gidersem ne kadar bir ücretle çıkarım tahmini?

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

455₺ normalde 115 bg 15.000 bakım ücreti. Benim aldığım fiyat 400₺

Yıllık veya km üzerine gidersin bakıma. Hangisi önce dolarsa o zaman gideceksin yoksa takip eden 3 iş günü sonrasında garanti dışına çıkar.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Servise Çağırdı Bakım hk.

tamam da mesela yagın kmsi ya da bazı filtrelerin kmsi gelmemiştir.4500 kmdeki arabaya 400 lra bakım ücreti vermek mantıksız geliyor bana yanılıyor muyum yavuz hocam?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bakım işi maalesef 1yıl veya 15bin şeklinde işliyor yağ gelsin gelmesin aracın durumu aslında 1 yıl veya 15000 km ye göre ayarlı gibi diyebilirz bu yüzden her türlü gidiceksiniz yapıcak birşey yok.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
tamam da mesela yagın kmsi ya da bazı filtrelerin kmsi gelmemiştir.4500 kmdeki arabaya 400 lra bakım ücreti vermek mantıksız geliyor bana yanılıyor muyum yavuz hocam?

Yağ araca konulduğu andan itibaren 1 km yapsanız bile  ömrü 1 yıldır, bu süreden sonra özelliğini yitirir. Aslında yitirmez ama nispeten yitirir işte...

(Tıpkı lastiklerin araca hiç takılmasa bile raf ömrünün 4 yıl olması gibi. O lastikler kullanılmaz mı? Kullanılır ama özelliğini yitirmiş olur)

Bu yüzden 1 yıl ömür biçiliyor bakıma...

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim de 1 yıl doluyor bakım zamanı geldi 1 ay kaldı. İzmitte bulunan servis 470 diyor 450ye yapacaklar. Adapazarına sordum 400 dedi. Yalnız ben 'Mobil 5-30 esp formula' kendi yağımı kendim getirmek istiyorum dedim. İki serviste bir problem olmayacağını söyledi. İzmit 120 lira düşeriz fiyattan dedi. Adapazarı ise 100 lira düşüyor. İzmit bu aralar Mobil 0-40 kullanıyormuş. Adapazarı ise GM 5-30 kullanıyormuş. Onların yağ değişimi için yazdıkları paraya onların koyduğundan daha iyisini koyduracağım. 5 litre yağ bana 120-130 liraya malolacak.Bundan önce Aurisim vardı. O zaman da servise kendi yağımı kendim götürüyordum. Mobil 1 esp formula 5-30 kullandım hep çok memnundum. Aracın daha sessiz çalışmasını sağladığını ve az da olsa performansına etki ettiğine şahit oldum.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İzmitte ek candan bahsediyorsunuz galiba showroom + servis hizmeti var maalesef kazık orası baya araç alırken dahi işin garip tarafı adapazarıda ekcandı yanılmıyorsam fiyat farkı ilginç olmuş :)

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Maalesef götürmek gerekiyor bakıma.

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
İzmitte ek candan bahsediyorsunuz galiba showroom + servis hizmeti var maalesef kazık orası baya araç alırken dahi işin garip tarafı adapazarıda ekcandı yanılmıyorsam fiyat farkı ilginç olmuş :)
Evet İzmit Ekcan.  Gerçekten kazık ve ilgi de iyi değil.  2 defa gittim sikayetlerim için zorla iş yapıyorlar.  Arabamı da ordan almadım zaten indirim bile yapmamışlardi. Adapazarı Ekcan değil İnan.  Diğer Ekcan Gebzede.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Garanti icin mecburen serviste bakimi yaptirmalisiniz.
Benim aracta 6000 km de yapilmisti suan 2. Yil 8000 km oldu
Garanti bittigi icin serviste yaptirmayacagim hatta bu km deki araca bakim bile yaptirmak mantikli degil yag degistirmek yeterli.
Sonuc garanti icin mecburen servis