Opel Vectra B 2.0 DTI 101 PS hakkında bilgi sahibi?

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 model vectra b buldum 2.0 dti bu araba hakkında yakıt konusunda bakımı konusunda yedek parcası konusunda bilgisi olan yazabilir mi?

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir kaç defa bende forumlarda birşeyler aradım bu araç konusunda.Sanırım opelin en az tutulan ve en az sevilen modeli 2.0 dti ler olsa gerek benzinli b kasalar hakkında herşey var bu araba hakkında yok.Bir oto dergisinde 100.000 km testinin sonuçlarını okuduğumda herhangi bir arıza sebebiyle servise gitmediklerini yağ filitre gibi periyodik değişimler için servise gittiklerini, fren balatasının ömrü bitince balata değiştirmek bir de geri gelirken ağaca çarptıkları için tampon değişimi için servise gittiklerini bunun haricinde hiç bir arıza için servise gitmediklerini yazmışlardı.Bu tablo gayet çekici.Fakat diğer yandan ikinci el aracın nasıl kullanıldığı, ülkemizdeki vergi sisteminin uçuk şartlarda yol aldığı, aracın bakımlarının ne derecede yapıldığı gibi konuları göz önüne alırsak ve ikinci el araç alanların sorunlarını, birde ustaların artık şimarıklık derecesinde tavırlarını göz önüne alırsak sanırım çok iyi tercih yapmak gerekiyor ikinci el araç alırken.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 DTI motor, vectra serisinin üvey evladı gibi bişeydir. Pancar motoru gibi çalışması yetmez gibi 2.0 hacimden 100hp gayet alakasız bir durum. 2.0 CDX al geç derim eğer araba almaya niyetliyseniz.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
basta kemal abi olmak üzere hepinize tesekkur ederim yorumlarınız için. ilk olarak genişliğinden ve rahatlıgından dolayı vectrayı tercih etmiştim aileminde kullanabilicegi iş bitirecek bişi arıyodum ama ögrenciye biraz ters olucak :D sonucta 6 ay arac türkiye kalabilicek burdada sürebilicem ben tekrardan corca c 1.3cdti lere bakıyım :) allah izin verirsede eylülde araba sahibi olucam uzun yıllardır aklımda olan bişi :)