Opel Vectra B GT (1998) max. Hız.

Bir kaç küçük donanım mı? Son dişliyi degiştirme istersen 1000 hp yap yinede 240 diyemezsin net hız olarak.

2.5 V6 Vectra B çok rahat basar bu hızı. Yada Avrupa bandından inmişte olabilir. Avrupa Vectra B araçlardan vardı ev sahibimde 2.0 motor olmasına rağmen 175 beygirdi. 250 ile gelmezsem yol bitmezki diyodu. Dandik honda, ford bile bu hızları yakalayabiliyor zaten. Vectra biraz bakım ve bir kaç küçük donanımla 260 km hıza müsaittir

Avrupa üretimi antilop rengi vectra B sahibiydim, beygirleri 175 falan değil, sadece işini iyi yapamayan trafik tescil polislerinin hatalı girişinden kaynaklı öyle görünüyor. 260 gören vectraya ya turbo takılmıştır ya kadranı felaket bozuktur, şanzıman oranı yüzünden standart motorla bayır aşağı abanmaz ise düz yolda 2.5 v6 dahil 260 km hıza çıkması imkansızdır. Ben yaklaşık 2 yıldır çekiyorum bu vectra b son sürat hikayelerini, forumda benden çok daha tecrübeli arkadaşlara sabırlar diliyorum :D Konu hort bu arada..

Benim cdx 220 de kalıyordu kadranda.

Birde toplam teker çapını kücültüp basanlar var. 260 yaptım dıyor. Gariptirki hem kadran hatası artıyor hemde aracı fazla km yazıyor haberi yok :)

hesapladım f18wr 6500 devirde 265 km yapıyomuş :D

:) Böyle atıp tutanları görünce aklıma 6-7 sene önce 105 beygir vw bora'lar ile kadran kırdım diye iddialaşan insanlar geliyor :)

Son düzenleme:
98 model 2.0 gls ile 235 yapılmıştı arkadaşlar. Araç o zaman 3 yaş civarındaydı ve birazdaha gidecek sanki demişlerdi. Hızda yeni olması yol durumu rampa aşağı rüzgar vb şeyler etken. Son ne yapacağını bilmiyorum ve o 260 aşma muamma. Ama zamanında b kasa gt ler 260 görüyor denmişti gene.

:) Böyle atıp tutanları görünce aklıma 6-7 sene önce 105 beygir vw bora'lar ile kadran kırdım diye iddialaşan insanlar geliyor :)

boralarda kadran kıran var, araba 180i geçmiyor diye yumruk atarak takoyu kıran var :D :D :maden::maden:

vectra hız hk

yahu hocam yapmayın; youtube'den vectra b yazsanız adamlar ne hızlarla gidiyorlar, gözlerinizle şahit olursunuz. canlı kanlı videoya alıyo adamlar.

bendede var vectra b- sürekli takip ediyorum. yolları ağlatıyorlar.
bakmayın siz bizlerdeki amele vectra serilerine

Bir kaç küçük donanım mı? Son dişliyi degiştirme istersen 1000 hp yap yinede 240 diyemezsin net hız olarak.

yahu hocam yapmayın; youtube'den vectra b yazsanız adamlar ne hızlarla gidiyorlar, gözlerinizle şahit olursunuz. canlı kanlı videoya alıyo adamlar.

bendede var vectra b- sürekli takip ediyorum. yolları ağlatıyorlar.
bakmayın siz bizlerdeki amele vectra serilerine

Kadran yanlış arkadaşım, benim arkadaşımda da elegance opcline 1.9cdti var, 240km hıza çıkmış foto çekmiş devir 3500, ben yanlış görmediysem 4050 devirde 235km hıza çıkabildim arabamla. Kadran yanılma payları ve küçük çaplı tekerler yükzek hızları görmede etkili. Tabi orijinal teker boyutuyla bayır aşağı abanarak da gerçekleşebilir o hızlar...

Geri