Opel Vectra CD Bir Tavsiye Verin .

kemalulasli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 97 yada 98 model opel vectra cd düşünüyorum Allah nasip ederse bana biraz bilgi verirmisiniz araç hakkında.? Bazısı diyor o modeller 2000 motor çok yakar.bazısı diyor parçası çok pahalı.ama ben opel bu modelini çok seviyorum uzay kasa,makyajlı kasa diyolar pek anlayamıyorumda.97 veya 98 modelleri.enjeksiyonlu olurmu.ben sıralı otogaz taktırırım alırsamda.bana yardımcı olursanız sevinirim ...:confused:

kimsenin dediğine bakma derim. parçasıda abartıldığı gibi pahalı değil. bin iki bin fazla ver temiz oynanmamış al. sıkıntı çekmezsin.

Yakıtı aşırı derecede değil. Hele uzun yolda 1.6'lardan az yakar. Parçalar evet biraz pahalı ama tüm araçlar öyle. 97-98'ler enjeksiyonludur. Hatta tüm Vectra B'ler enjeksiyonludur. Uygun bir şeyler bulursanız üçe beşe bakmayın. Ama illa ki temiz olsun.

benim aracım satılık ama 2000 model CDX.

yine forumdan başka bir arkadaşın ki de satılık. 96 model CD gayet temiz, kondisyonu düzgün bir araç. yanlış bilmiyorsam sadece bir avuç içi kadar boyanan yeri var. geri kalanı orjinal.

İBRAHİM29 nickli arkadaşın aracı.

ben yakıtından çok memnunum, konforuna zaten diyecek laf yok. 2.0 ın performansını şehiriçinde pek anlayamıyorum ama uzun yolda kendini belli ediyo. Ethem abinin dediği gibi bin-iki binin lafını etmeyin, ben alırken ucuza aldım bi dönem sanayiden çıkamadım :D 2000 model ve üstü 2.0 lt b2 cdx leri tavsiye ederim. Misal piyasanın şişikliğine bakılırsa bahadır abinin araba hiç düşünmeden alınır o fiyata :D headers da var performansı hissedilir derecede yükseltiyo.

iki vectra b kullanış biri olarak tadı damağımda kaldı diyebilirim. yakıt konusu şehir içinde sıkıntı oluşturabilir ama uzun yolda gelçekten 1.6 dan az yakar. motor 2000 devirde 120 ile rahat gidiyor. normal bir hız ile yok alırken düşük devirde motor aracı rahat götürdüğünden yakıt sarfiyatı az oluyor. parça konusunda ise doğan şahin toros dısındaki araçların hangisinin parçası ucuz ki. Avrupa araçlarında parçalar genelde pahalıdır zaten. 97-98 modellerde vectra konforunu veren başka bir araçta bulamassın. cd donanımlısında ısıtmlı-elektirikli aynalar,4 cam otomatik,torpido soğutma, 4 teker disk fren, anti patinaj, abs,enjeksiyon,sis farları, ön ve arkada kol dayama gibi birçok özellik vardır. temizini bulursan zevle binebileceğin bir araçtır.

2000dd'da 80km/s hızla, 3000dd'da 120km/s hızla gidebilirsiniz vectra ile. ama yakıtı yine de düşüktür.

temiz bakımlı 98 cd tavsiye ederim...tabi bütçeyi 2-3 daha zorlayıp 2000 cdx almanızı şiddetle tavisye ederim :)

yorumlarınız için tşk ederim ederim arkadaşlar.bu CD ile CDX Arasında donanımsal olarak nasıl fark var.?

bende vectra kullanıyorum size söylenen seyler bana da söylenmişti parçası pahalı yakıtı cok vs..ben istediğim için kulak asmadım aldım gayet rahat kullanışlı ve donanımlı bir araba.yakıtı abartıldıgı gibi çok değil özellikle uzun yolda gercekten 1.6 civarı yakıyo..vergi olarak da 6 aylık 104 TL ödüyorum.amcam 99 şahine 107 lira ödüyor:D bu yönüyle de iyi 2.0 olmasına ragmen..
temizini bulursanız piyasa degerinin üstünde bir fiyat olsa dahi alın senelerce sıkıntısız binersiniz..15-16-17 civarı alabilirsiniz ve bu fiyata vectradan karizmatik konforlu bir arac daha varmı diye düşünün bu yönüyle vectra bi nevi en iyi alternatif..

Geri