opel vectra comfort kontak anahtarı sorunu..!!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan cem20
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cem20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkeze selamlar;

Bundan yaklasık olarak 2 hafta öncesine kadar 1999 mod. opel corsa swingim vardı.sattım ve üzerine biraz kredi çekerek 2000 mod.opel vectra comfort 1.6 aldım.pişmanda değilim.
Corsadan memnundum malum yakıttada cimriydi, 2 yıl bindim.sağ olsun bir kez baskı balatadan dolayı gece saat:01:00 da beni elmadağın rampada coluk cocuk bıraktı:) bir de 160 km hız yaptım, vitesi bosa attım araba stop ettim:) buna benzer bir kac vakaa harici sağ olsun beni yolda bırakmadı.
Gelelim , Opel vectra COmfortA öncelikle 2000 model , görüntü olarak bir harika.ama pek içime sinmiş değil.belkide aldıktan sonra cıkan sorunlar yüzünden .arabayı aldıktan sonra rot balanscıya gittim.direksiyon kecesi patlamıs değişsecek dedi.vites körüğü değişsecek dedi ayrıca 4 tanede lastik istiyor.Maddiyatı biraz düzelteyim insallah hepsini giderecem.

Asıl sorun; kontak anahtarıyla arabayı stop ettirdikten sonra tekrar çalıstırmak için yada kontagı acmak için anahtarı tekrar cıkarıp takmak gerekiyor.yoksa arac calısmıyor? bu durum acaba normal mi vectraya has bir durum mu yoksa kontak ta sıkıntımı var?

Vectracı arkadaslarla buradan bilgilerini paylaşmak isterim.teşekkürler.

normal normal,
kontagın arkasında yaylı mil var o atmayınca boşa dönüyor göbek.

benim aracımda vectra 2001 comfort ama ben öyle bir sorun yaşamadım.benim aracımda kontak anahtarını çıkartmak için sadece hafif bastırıp sağ sol yapıyorum o kadar.bu arada aracın hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin...

benim araçta 2001 vectra eleganc ama senınkı gbi bir sorunla hıc karşılaşmadım. bence o kontakta bir sorun var..,
hangı araba olursa olsun öyle bir sorun olmaz.ayrıca hocam sen daha cok ugrasırsın ben 6 aydır araba duzeltecem diye ugrasıyorum:)

sorununu anladınızmı arkadaşın?
anahtarı takıyor ceviriyor marşa basıyor kapatıyor anahtarı cıkartmadan bir daha marş almıyor diye şikayette bulnuuyor.
yaniitek anahtarı takışta 2 kere marş
zaten gereksiz birşey fanteziye gerekyok:]

Geri