opel vectra-hız

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan CASUK
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Fabrika çıkışı standart bir aracın yapabileceği max hız. Bu fabrika değerleri belli şartlar altında yapılan testlerin sonucudur. Bu şartların lehine olan şartlarda bu hız elbette aşılabilir. (az yük, yokuş inişleri, aracın arkadan rüzgar alması, düşük profilli lastik kullanımı, km saatindeki % 5lik sapmalar gibi) Bütün araçların km saatleri belli bir hızdan sonra % 5 fazla yazar. Radara yakalananlar iyi bilir :) ben 130'la gidiyordum ama radar 120 veya 125 görmüş derler. Ama fabrika verisi max 185-190 km olan bir aracın normal şartlarda 230 km ye çıkmasına pek inanasım gelmiyor. Tıpkı kuş serilerinin 200 km yapması gibi.
savaş abi kızma ama vectra c1.6 aracımla 220km gördüm ben en son 225km yapacağını biliyorum henüz kesiciye girmemiştim 2 kere deneme fırsatım oldu. eşimde beni biraz engelledi 2 kişi ile yapılmış düz yoldur. gösterge hatası olayına gelince çaldırdığım gps te o an 211km yazı görünüyordu. bunuda şöyle açıklayayım gps kullanıcıları daha iyi bilir 100km de 4km az gösteriyor buda benim ibremin doğru olduğunu gösteriyor. Birde şimdiki üzerindeki 19'' 235mm tabanı lastiklerimle bile 195km görüyorum:)
ayriyetten dynoya girdi aracım son dişlinin kesiye girmiş şekli 228km felan şeklinde biygisayarda göründü. bu arabanın hakkı 2000motordur oda ayrı

Son düzenleme:
savaş abi kızma ama vectra c1.6 aracımla 220km gördüm ben en son 225km yapacağını biliyorum henüz kesiciye girmemiştim 2 kere deneme fırsatım oldu. eşimde beni biraz engelledi 2 kişi ile yapılmış düz yoldur. gösterge hatası olayına gelince çaldırdığım gps te o an 211km yazı görünüyordu. bunuda şöyle açıklayayım gps kullanıcıları daha iyi bilir 100km de 4km az gösteriyor buda benim ibremin doğru olduğunu gösteriyor. Birde şimdiki üzerindeki 19'' 235mm tabanı lastiklerimle bile 195km görüyorum:)
ayriyetten dynoya girdi aracım son dişlinin kesiye girmiş şekli 228km felan şeklinde biygisayarda göründü. bu arabanın hakkı 2000motordur oda ayrı
Neden kızayım, bir Opel Vectra hayranı olarak gurur duyarım, ama fabrika verisindeki max hızı tam olarak hesaplayamayan ve bu hata dolayısı ile Opel hayranlarını yanlış bilgilendiren mühendislerin kulağını da bir çekmek lazım. Çünkü Opel'i küçük düşürüyorlar :(.

bende de 210da tikaniyor.bi seferinde 220den fazlasina çikmişti 225 felan ama o yolda eğim vardi ondan dolayi ama düz yolda 210dan yukari çikmiyor.1.6 motordan da fazla bişe beklemek saçma olur 200 bile çok iyi bence

bende de 210da tikaniyor.bi seferinde 220den fazlasina çikmişti 225 felan ama o yolda eğim vardi ondan dolayi ama düz yolda 210dan yukari çikmiyor.1.6 motordan da fazla bişe beklemek saçma olur 200 bile çok iyi bence
açık ve net bir örnek. bu hızlar 1.6 araba için süper.

Geri