Opelimi paylaşmaktansa bende binmem.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sad-x
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar :)

Hayatta hızlı kararlar vermeyi seven birisiyim. Öyleyim çünkü çoğu zaman içine düştüğüm durumlar kestirilemez oluyor, etrafımdaki insanların sağı solu belli olmuyor ve ben vakit kaybetmeyi hiç sevmiyorum.

Ankarada üniversite öğrencisiyim, ailemle yaşıyorum. Günlerden bir gün araba almaya karar vermiştik. Neticede benim verdiğim hızlı bir karar ile Vectra Bmi aldık ve arabamı(!) çok sevdim.

Arabamı (!) diyorum ya, arabayı ilk aldığım günden şaşmazda kapı kapı gezip iviğine civiğine baktırıp bakımını yaptırdıktan, döşemeleri bez uçlarıyla sildikten, elektrik tesisatını toplatıp izole ettirdikten ve artık araba hakkını vermeye başladıktan hemen sonra bir gerçek enseme tokmak gibi indi: bu arabanın tek sahibi değildim.

İşin içinde yeni ehliyetini alan, makineden anlamaz araba sevgisi nedir bilmez Vectra B gibi bir efsaneyi sürücü kursunun 5 sene sonra yüzüne bakılmayacak accentleriyle kıyaslayan ablam girdi. Evet, arabada benim kadar en az onun da hakkı var. Sorun şu ki, beceremiyor. Sorun şu ki o arabaya benim baktığım gözle bakmayan bir insana arabayı vermek istemiyorum. Sorun şu ki iş yerinin önünde gördüğü sert plastik konsollu (modern) görünümlü arabalardan istiyor. Gazı hassas olacakmış, direksiyonu hassas olacakmış.

Ben opelin tadını aldım bir kere. O kadar gözüm gibi baktığım arabayı ona saygı duymayacak birine asla vermem, rahmetli dedem mezarından gelse yine vermem. O yüzden Vectramı satmayı düşünüyorum! Evet, aynen öyle.

Satayım ki; ablam da olsa bir bayanla araba paylaştığım gerçeğinden kurtulayım. Daha doğrusu arabamı paylaştığım gerçeğinden kurtulayım. Satayım ki, Pazartesi-Çarşamba-Cuma-Pazar araba benim kalanında senin gibi saçmalıklara maruz kalmayayım.:mad:

Opel bende bağımlılık yaptı.

Planım şu; vectramızı sattırıp kardeş payı yaptırtıcam. Herkes kendi yoluna, değil mi. Ablam kendi payına ne istiyorsa alsın. Gitsin flash alsın tam ona uygun. Belki araba bile almaz başka şeylere kullanır ama huzurum kaçmaz. Ben ise payıma düşenin üzerine sebat edip gereken miktarı çıkıp vectra a almak istiyorum.

Arabamı paylaşmak istemiyorum

:rakir:

Ne dersiniz.

işin zor ;) aile içi huzur için arabasına değer veren kişilerin ortak araba kullanmamaları tavsiyemdir...

arabanı paylaşıcağın kişi ablan sonuçta,annen babandan sonra en yakının bence paylaşmanda mahsur yok,daha yaşında genç ilerde tamamiyle senin aracın olarakta kalabilir,bence hem kendini hem aileyi sıkıntıya sokmaya gerek yok idare edin :)

Evet o da benim en yakınım ama aracı ilk aldığımızda yapılacak masrafı vardı. Tabi milleti bilirsiniz, arayıp sormazlar ama bir araba alırsınız başınıza üşüşürler, orasına burasına laf atarlar. Ya ben bobini bozuk arabaya gelip motoru çatlak diyen nanoteknolojiyle güçlendirilmiş süperzekaya sahip tiplerle(akrabalarla) uğraştım. Ben onlara kulak asmadım ama ablam astı, şimdi arabadan da soğudu. Zaten çok büyük kullanamıyorum diyor. Neymiş kursun arabası hemen tepki veriyormuş yerinden kalkıyormuş.

DİYEMİYORUMKİ KULLANAMIYORSUN ÇÜNKÜ ARABA KULLANMAYI BİLMİYORSUN.

Diyorum bu sefer kavga çıkıyor.

Ama tabi ki doğru olan öfkeye kapılmamak, bir süre daha alışması için uğraşayım. Sonuçta sabrettiğimde bana kalacağı doğru :D

Bilmiyorum çok arada kaldım şu anda. Bir taraftan ona küçük bir araba alsak rahat rahat işine gidip gelse bende kendi arabamı kullansam diyorum öbür taraftan ne kadar ucuz olursa olsun iki araba iki vergi iki bakım demek oluyor.

Sonuç olarak okula giderken en azından dönüşte yolda bir buçuk saat geçiyor, oysa kestirmelerle arabayla gittiğimde bu yol 20 dakika sürüyor. Her gün bu kazanımı yaşamak var.

vay arkadaş anlayamazsınız diyen çocuk gibi oldum :p

ya vectra satacagın ıkıye bolecegın parayı gıt kredı cek ablana ver madem bukadar sevıosn arabanı arabandada ayrlmams olrsn

Aile durumunu bilmiyorum. Ben büyük kardeşim. Araba 7/24 bende kalıyor ben babama bile vermemeye çalışıyorum. Gerekirse ben götürüp geliyorum.

Kız kardeşim daha ufak ama ona kullanmayı ben öğreteceğim ve inanıyorum istekli olursa bir çok erkekten iyi kullanacak. Tüm akrabalar bilir hasta olduğumu biri kapı eşiğine bassa kardeşim söylenmeye başlıyor. :D

Arabayı başkasına verme konusunda felsefem şudur:Bir kadının bir tane kocası vardır...

Selamlar :)

Hayatta hızlı kararlar vermeyi seven birisiyim. Öyleyim çünkü çoğu zaman içine düştüğüm durumlar kestirilemez oluyor, etrafımdaki insanların sağı solu belli olmuyor ve ben vakit kaybetmeyi hiç sevmiyorum.

Ankarada üniversite öğrencisiyim, ailemle yaşıyorum. Günlerden bir gün araba almaya karar vermiştik. Neticede benim verdiğim hızlı bir karar ile Vectra Bmi aldık ve arabamı(!) çok sevdim.

Arabamı (!) diyorum ya, arabayı ilk aldığım günden şaşmazda kapı kapı gezip iviğine civiğine baktırıp bakımını yaptırdıktan, döşemeleri bez uçlarıyla sildikten, elektrik tesisatını toplatıp izole ettirdikten ve artık araba hakkını vermeye başladıktan hemen sonra bir gerçek enseme tokmak gibi indi: bu arabanın tek sahibi değildim.

İşin içinde yeni ehliyetini alan, makineden anlamaz araba sevgisi nedir bilmez Vectra B gibi bir efsaneyi sürücü kursunun 5 sene sonra yüzüne bakılmayacak accentleriyle kıyaslayan ablam girdi. Evet, arabada benim kadar en az onun da hakkı var. Sorun şu ki, beceremiyor. Sorun şu ki o arabaya benim baktığım gözle bakmayan bir insana arabayı vermek istemiyorum. Sorun şu ki iş yerinin önünde gördüğü sert plastik konsollu (modern) görünümlü arabalardan istiyor. Gazı hassas olacakmış, direksiyonu hassas olacakmış.

Ben opelin tadını aldım bir kere. O kadar gözüm gibi baktığım arabayı ona saygı duymayacak birine asla vermem, rahmetli dedem mezarından gelse yine vermem. O yüzden Vectramı satmayı düşünüyorum! Evet, aynen öyle.

Satayım ki; ablam da olsa bir bayanla araba paylaştığım gerçeğinden kurtulayım. Daha doğrusu arabamı paylaştığım gerçeğinden kurtulayım. Satayım ki, Pazartesi-Çarşamba-Cuma-Pazar araba benim kalanında senin gibi saçmalıklara maruz kalmayayım.:mad:

Opel bende bağımlılık yaptı.

Planım şu; vectramızı sattırıp kardeş payı yaptırtıcam. Herkes kendi yoluna, değil mi. Ablam kendi payına ne istiyorsa alsın. Gitsin flash alsın tam ona uygun. Belki araba bile almaz başka şeylere kullanır ama huzurum kaçmaz. Ben ise payıma düşenin üzerine sebat edip gereken miktarı çıkıp vectra a almak istiyorum.

Arabamı paylaşmak istemiyorum

:rakir:

Ne dersiniz.

Kardeş candır,gerisi teferruattır.
Hem madem ablan senin baktığın gözle bakmıyor, bakmasını sağla.Ben arabayı yıkayacağım zaman eşimde çoğu zaman yardım etmek istiyor.Ona da aşıladım araba sevgisini.Sen sen ol paylaş.Ne olursa olsun PAYLAŞ....Ablan seni; senin arabanı sevdiğinden çok seviyordur....... Şimdi bir daha düşün.

Temizlik konusunda biraz kıl sayılırım, benim bu huyumu bilenler arabamın içinde kırıntı yapan yiyecek yemez, leke yapacak içecek içmez, hatta çamurlu ayakkabıları ile arabama binmezler, bu durumuma anlayış gösterirler. Aynı titizliğim diğer eşyalarım içinde geçerlidir, her ne kadar kıl veya titiz olsam da hiçbir zaman ne arabam ne de eşyalarım sevenlerimden daha değerli değildir. Ortada kasıt olmadı sürece her şey sineye çekilir, kirlenen, kırılan, zarar gören eşyaların yenisini alabilirim ama ana, baba, kardeş, eş, çocuk, akraba, dost alamam.

Araçlarınızla fazla duygusal bağ kurmayın :) Heleki onu da bir eşiniz olarak görmeye filan kalkmayın :)
Arabadır, biri gider diğeri gelir :)

Geri