Opel'lerin 1. Vitesinde performans yok mu?

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ahmet hocaa şimdi bence söylenen şey çok saçma olmuş. Şimdi diyeceksin Doğukancık neden böyle dedin :D Bence piyasada genelindeki 1.4,1.6 araçlarda 1. viteste çok mükemmel bir kalkış beklememek lazım hele birde araba sedansa bizde Vw Bora vardı 1.6 tüpsüz ondan biliyorum 1. 2. zor toparlıyordu. Bence kısaca sıkıntıdan ziyade senin kanın kaynamış seni burdan Uğur ustanın köşesine gönderelim güzel bir chip yapsın aracına ondan sonra Audi TT tamponuna yapış diyormusum :D

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen gel birgün hem çayımı iç hemde o söyledikleri gibi 1.viteste opel hantalmıymış sana canlı canlı benim mavişte göstereyim :) arka koltuğa geçmezsen şükret
Adamı koltuğa yapıştıran bir ivmelenme var benim arabada özellikle 1.viteste

Not : Dediğim olayı araç benzinde çalışırken yapacağım tüpteyken değil ;) gerçi pek birşey farketmiyor ama olsun

ne 1. vitesmiş be :D hani benim arabada seninkinin 2 katı tork var ama aynı olay bende olmuyor. 1 de sarmaktan gidemiyorum

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:):):):):):):):):):):). Ne oldu la 1.2 ci :):)

Ben diyom niye kovdu bu beni,biri duygularima tercüman oldu...:):)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gücünü yere vuramayan opel , opel değildir arkadaşlar :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:50 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:49 ----------

Kim dedi size gidin torku o kadar açtırın diye. :D

forza26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saçma bir kanı :) Bunu söyleyenleri Vectra B 2.5 v6 ya bindirmek lazım veya bir GTC ye :) Ama dedikleri benim aracım için geçerli olabilir :D Astra H 1.3 Cdti aracın 1. vitesi yok , şaka yapmıyorum gerçekten yok kalkmak için yarım bir vitescik koymuş opel oraya 9-10 metre gittikten sonra 2ye geçmek mecburiyetinde kalıyosun :D benim aracımda opel yukarda saydıklarımda opel. yani demek istediğim bu söylenilen şeyin marka ile bir ilgisi yok tamamen motor , vites oranları , devir bandı , aracın o anki baskı balata durumu hatta ve hatta kullanılan lastik ve yolun kalitesi bile etkiler.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saçma bir kanı :) Bunu söyleyenleri Vectra B 2.5 v6 ya bindirmek lazım veya bir GTC ye :) Ama dedikleri benim aracım için geçerli olabilir :D Astra H 1.3 Cdti aracın 1. vitesi yok , şaka yapmıyorum gerçekten yok kalkmak için yarım bir vitescik koymuş opel oraya 9-10 metre gittikten sonra 2ye geçmek mecburiyetinde kalıyosun :D benim aracımda opel yukarda saydıklarımda opel. yani demek istediğim bu söylenilen şeyin marka ile bir ilgisi yok tamamen motor , vites oranları , devir bandı , aracın o anki baskı balata durumu hatta ve hatta kullanılan lastik ve yolun kalitesi bile etkiler.

Demekki konuyu yanlış açmışım hocam, 1.3 cdti'lerin 1. vites performansı demeliydim :D

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendeki astra h 1.6 easytronic 115 hp, civic 125 hp ile fd6 manuel vites olanla 1 ve 2.vites nereyedeyse kafa kafaya 3 te honda gidiyo :) defalarca denedik sonuç aşağı yukarı aynı 3 te iyi uzuyo honda şanzımanı bizim araçlara göre kısa ve çevirdiği devir fazla sonuç normal yani 10 hp de fazlası var :)

RDM1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa'dan önceki arabam 206 idi, arabayı ikinci vitese geçirebilmek için 1'i baya bir yemesi gerekiyordu. Corsa'da ise 1'de kalkıp hemen 2'ye atsam bile devrini alıyor, en çok sevdiğim özelliklerinden birisi de bu oldu.