Oper Corsa C Düşünüyorum bilgiye ihtiyacım var

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Storm359
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Storm359

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba
Opel Corsa C 1.2 16V motor almayı düşünüyorum nasıldır yokuşta kalırmı 4-5 kişi olsa çekermi uzun yola gelirmi uzun yol yapıcam genelde vs işte performansı yedek parça fiyatları ve çok sorun çıkartırmı şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkürler iyi forumlar.

arabanın gücü belli zorlarsan çok yakar,
yokuşta çekmemesi, 5 kişi taşımaması diye bişey yok, biraz daha devirli kullanırsın taşır ve çeker,
direksiyon kutusu arızası nedeni ile bulabilirsen 2005-2006 model bak,
enjoy yada cosmo model bak...
çorsa c kullanıyorum şunu söyleyebilirim, 100 km sonrasında bazı parçaların ömrü bitmeye başlıyor, orijinal parça kullanırsan ve iyi bir servisle aynı sporunu tekrar yaşamazsın, parça fiyatları uygun,
orijinal lastik ebatı kullanırsan ön takım daha uzun dayanır,
uzun yolda sorun derken ? konforsa tabi konfor arabası değil ama ben uzun yolda sorun yaşamıyorum performans ta sorun çıkarmaz 160-170 rahat görürsün ama çok yakar...

40 beygirlik hava soğutmalı vosvos bile rampada 5 tane hippi yi taşıyorsa corsa nın öyle bir problemi olmaz :)

alırsanız 1.3 cdti alın. 1.2 de iyidir ancak 1.3 corsada en mantıklı motor seçeneği...

arabanın gücü belli zorlarsan çok yakar,
yokuşta çekmemesi, 5 kişi taşımaması diye bişey yok, biraz daha devirli kullanırsın taşır ve çeker,
direksiyon kutusu arızası nedeni ile bulabilirsen 2005-2006 model bak,
enjoy yada cosmo model bak...
çorsa c kullanıyorum şunu söyleyebilirim, 100 km sonrasında bazı parçaların ömrü bitmeye başlıyor, orijinal parça kullanırsan ve iyi bir servisle aynı sporunu tekrar yaşamazsın, parça fiyatları uygun,
orijinal lastik ebatı kullanırsan ön takım daha uzun dayanır,
uzun yolda sorun derken ? konforsa tabi konfor arabası değil ama ben uzun yolda sorun yaşamıyorum performans ta sorun çıkarmaz 160-170 rahat görürsün ama çok yakar...

İnternetten okuma bilgileri yazdım yok kalıyormuş falan banada kalırsa kullanan sürücüye bağlı bu olay, 100 KM parça ömrümü biter yahu kullanma daha iyi o zamana arabayı :D orjinal parça kullanmayı tercih ederim tabi orjinal lastik ebatı aynı şekil uzun yolda işte o kadar konfor aramıyorum 120 130 yeter 160 170 cok fazla zaten o araç için bilgilerin için teşekkür ederim ve maddi imkanlarım o kadar 2005-2006 modeli biraz aşar beni :)

40 beygirlik hava soğutmalı vosvos bile rampada 5 tane hippi yi taşıyorsa corsa nın öyle bir problemi olmaz :)

Güzelmiş :)

alırsanız 1.3 cdti alın. 1.2 de iyidir ancak 1.3 corsada en mantıklı motor seçeneği...

2.el dizele sıcak bakmıyorum pek o kadar sık kullanmıycam aracı

bencede en mantıklısı 1.3 dizeldir. ama 1.2 motorda çok performanslı olmasada işinizi görür. sollanma fobiniz yoksa ideal bir arabadır.

Benzinli model alma planınız varsa 1.4 ecotec, yada 1.4 Twinport her ikiside gayet iyi performansa sahip. Sıralı lpg ile kullanımda ise çokta ekonomik.

Benzinli model alma planınız varsa 1.4 ecotec, yada 1.4 Twinport her ikiside gayet iyi performansa sahip. Sıralı lpg ile kullanımda ise çokta ekonomik.
bende aynı düşüncedeyim.
ben çok vectra 2.0 sahibi gördüm 1.6 vectradan az yakan.
motor büyük diye çok yakar demeyim. araç ağırlığına bağlı olarak büyük motorlar bazan daha rahat çalışıp az yakıt harcarlar.

Geri