orjinal cam& logosuz cam

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan scoglu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
orijinal takmak zorunda değil. ithal takmak zorunda bile değil. en azından ben 3 firmaya kasko yaptırdım şimdiye kadar. üçünün sözleşmesinde de yazıyordu. şu poliçeleri okumak lazım arkadaşlar. maddedin birinde açıkca cam vs gibi parçaların bulunan ülkede üretimi varsa ve tedarik edilebiliyorsa, dışardan getirtilmez benzeri bir cümle yazıyor. genelde böyle.

arkadasım carglasss ta yaptırdım.polıceye bıle bakmadım aracı kasko yaptırırken orjınal ve pisyasa fiyatından yaptırmıyorsun ben orjınal taktırdım hasarsızlıgımda bozulmadı

benim mesajı alıntı yapmışsın ama ne demek istediğin anlaşılmıyor. ?????

.

arkadaşlar sonunda camı taktırdım fy logolu bir cam ..xyg firması üretiyormuş cam üzrindeki standart lar aynı hız gösterme ve ses le ilgili problem yok. ancak direksiyonda iken ön consol yansıma yapıyor ışığa göre bu diğer camda yoktu. zamanla alışılır herhalde

arkadaşım hayrlı olsun taktırmışsın ama orjinal bir cam değil o takılan çin malı bir camdır. istersen web sitesinden de bakabilirsin; lakin çin malı ama kalitesiz falan değil en azından yerlilerden oldukça ii belgeleri falan var...

kesinlikle orjinal cam takılabiliyor ama camcı arkadaşlar yerli takıp dosya açma işleminde de orjinal cam takılmıştır diye beyan düzenliyorlar...

birde camcılar ellerinde eğerki orjinal camı yoksa takmak istemiyorlar çünkü orj camı kargo ile isteyecek ve kargo masrafları vs. kasko karşılamıyor ve tabikide camcının cebe sarıyor, bu yüzden takmazlar camcılar orj camı...

şöylede bir durum var camcı esnaflar kesinlikle bu cam değişimlerinden 1 kuruş bile kazanmıyorlar hatta ceplerinden para çıkıyor, siz camınızı değiştiriyorsunuz cam serviside dosyasını falan açtırıyor daha sonra takılan cam yerine fabrikadan cam geliyor, vede orjinal cam takıldı gösterip yerli takıyorlarki fabrikalara borçların daha çabuk bitmesi için..
kaskolu işlerde pek özenli yapmazlar, siz siz olun mutlaka cam değişmlerinde aracınızın başında durun!

.

cam evet çin malı ancak ynasıma hariç bi sorun görmedim. bakalım kullanara anlarız. hiçbir aracın cam fabrikası yok sonuçta tedarikçilere taktırıp üzerine logo bastırıyorlar işgücü ucuz olan yerlerde fabreikalar açılıyor.. sonuçta çoğu camın çin den gelmesi doğal

bence bir fark yok
benim camda çatlak vardı orjial şuanda yok
yerli var dediler ben bir fark görmedim
eğer satarken problem oluyorsa satmadan önce orjial taktırmak zor değil
bence önemli olan işçilik iyi olsun

Ben astra aracıma 3 ay önce yetkili serviste sigorta firmama taktırdım ön camı. Kaskoya 740 ytl verdim 3 ay sonrasında yetkili serviste cam 880 ytl tuttu, kasko firmam hepsini ödedi.(önce servise ben ödedim sonra faturayı sigorta firmasına verdim, hesabıma yattı)

orijinal taktırmakta fayda var. ayrıca opellerde pilkington marka cam kullanılıyor. diye biliyorum

ben de ön camımı değiştirdim. Kaskom ile anlaşmalı bir servise gittim. Bana önce orijinal diyerek bir cam gösterdiler. Baktım GM değil. Ben GM üzerine israr edince getirtelim sizi çağırırız dediler. İki gün sonra gittim GM orijinal cam ile değiştirdiler ve hiç ücret farkı ödemedim. Opel yetkile servise gidince fark istediler.

kaskom yok camım çatladı birkaç gün geçti çatlak ilerlemeye başladı ne tavsiye edersiniz ıspartada sordum 150 ve 180 e var dediler 3 taksit yaparız dediler

Geri