orjinal lastiklerle kaç km yol katederiz?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan modesit
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Kullanılan lastiklerin ömrü sürekli kullanımda ya da sürekli kullanılmasa da kilometre üzerinden değil yaş üzerinden hesaplanıyor daha sağlıklı olarak bildiğim kadarıyla. Yani az km yapmış olsa da misal 4 yıllık bir lastik özelliklerini yitirdiğinden değiştirilmesi gerekiyor.

Bence değiştirin.4 yıl kış soğuğunu alan lastik zaten taş gibi olmuştur ve her ne kadar diş derinliği çok iyi de olsa olsa taş gibi olmuşlardır ve herşeyden evvel fren güvenliği ciddi şekilde azalmıştır.

aynen kış aylarında da yazlık lastiklerin arabanın üzerinde kalması ömürlerinden ömür götürüyor + olarak kim ne derse desin bir lastiğin ömrü 2 yıl 45000km artık hangisi önce gelirse bu zaman zarfını geçmiş lastik performansının %70 ine yakını kaybetmiş oluyor bizzat kendim denedim ve gördüm.Kullanılmazmı kullanılır lakin fren ve viraj performansında büyük kayıplara yol açacağı için kaza yapma riski yüksek olur

verdiğiniz bilgilerden dolayı hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.

arabayı uzmeyen bırısı olarak onuda soyle acıklayayım arabamın ortalama yakıt oranları
şehir içi : 7.5- 7,9
ş. dışı : 4,5-5,0

suanda lastıklerım 86.000km tamam belkı lastıgın belırlı bır omru oldugunu kabul edıyorum ama bu işler soforde bıtıyor ve sunuda acıklayayım mı hava sogudumu hemen kış lastıklerını takarım onlarıda 2003 te aldım sıfırdan farksız eskı arabamın lastıklerı ıdı

Bizim astra da 2005 model üzerinde bridgestone lastikler var.hala değişmedi km 90 bin oldu. lastikde bi sıkıntı yok gibi ama değiştircez bu sene.

selamlar,herkeze keyifli forumlar.2005 model astra cosmo aldım.ilk sahibinden.aracın 2. sahibiyim.aracımın lastiklerini değiştirmedim.32000 km de aracımın lastikleri.continental marka. lastik bayisine gittim lastikleri ölçtü.6milim çıktı.sıfır lastik 8 milim.bu 4 senelik zaman zarfında lastiklerin yaz kış,soguk geçirmiş olması sebebiyle lastikler kırılma yapar mı?yüksek hızlarda tehlike oluşturur mu?değitirmem gerekir mi?lastikçi hiçbir sıkıntı olmaz en az 20000 km daha kullan dedi.aracı şehirçinde kullanmaktayım.aylık 400 km yol yapıyorum.sizin önerileriniz neler olur?teşekkür ederim.:tesk:
arkadaşım lütfen bu gönderdiğim adresi oku nedemek istediğimi anlarsın
kesinlikle değiştir
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=50425&highlight=kaza+yapt%FDm

arkadaşlar lastik araçla yolun arasındaki en büyük güvenlik unsurudur
lastiğin dış görünüşüne aldanmayın
lastiklerin ömürleri km yada yıla bağlıdır
yani km si gelmemiş ama 9 yaşındaki lastik en basit şekilde söylüyorum içten deforme olmaya başlar
bi cep telefonu fiyatı tutacaktır onuda taksitle alacaksınız
alın yıllar yılı kafanız rahat etsin

Aracı aldıgımda 57 bındeydı lastıklerın dişleri erimişti ve çatlamaya başlamıstı sanırım ilk lastıklerıydı 67 bıne kadarda ben kullandım sonra değiştirdim.

arabam 78bin km'de dunlup sport 'du ilk lastikleriydi orjinal 78bin km kullandım artık iptal olmuştu lastikler yolda yarılıp patlıcak diye korktum bugun pirelli zero rosso ulta üstün performans lastigi aldım tanesi 150 lira'dan.Suanlık gayet güzel lastik desenide güzel.

Bende 5 senelik continental vardi gecen hafta degistirdim tam 100 bin km bindim sadece yas zeminde sikinti cekiyordum birde yanaklarinda catlamalar vardi yoksa dis kalinligi halen iyiydi.Yeni lastik olark Barum 2 aldim,Inan 100 bin km conti lastiklerimle arcim daha kisa mesafede duruyordu daha memnundum.

Geri