OTO MULTIMEDIA ve HALLOLMAYAN DIREKSIYON KUMANDASI

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sas_sas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Slmlr,

2001 Astra G HB Edition aracima Delco CDR500 yerine asagidaki urunu monte ettirdim.
Super bir urun.. Yok yok, Hersey var.. Bakiniz;

http://www.xtrons.com/GPS/D707G.html

Ancak, Direksiyon kontrol sistemi olmasina ragmen Baglantiyi yapamadilar. Direksiyon kontrol sistemini devreye alamadik.

Izmirdeyim, 6. sanayiinin en taninmis muzik ve elektronikcisi bile isin icinden cikamadi. gerekcesi ise "kontrol sistemi ekran uzerinden dolasiyormus".

Aslinda sistem cok gelismis sekilde dusunulmus, kablo baglantilari dogru sekilde becerilebilse, Xtrons un ayarlar ve kurma kismindan her direksiyon tusunu algilatip istediginiz sekilde tanimlatabiliyorsunuz.

Onerisi olan varsa mutlu olurum..
Simdiden tesekkurler...

direksiyon kumandasını bağlamak için ufak bi aparat gerekiyor diye biliyorum...

Izmirdeyim, 6. sanayiinin en taninmis muzik ve elektronikcisi bile isin icinden cikamadi.

Sururi kardeş sen bana bu müzik ve elektronikçilerin web adresini gönderirmisin yada telefon numarasını gönderirmisin?

Buraya ekledigim foto daki Direksiyon kontrol unitesi 2004 oncesi ASTRA (Benim araca uygun) icinmis.

Turkiye'ye maliyeti 60 TL civarinda.

Bilenlerden ricam bu yine buraya ekledigim XTRONS baglanti semasi ve adaptor baglanti semalarina bakarak uygun oldugunu soyleyebilir misiniz ?

Bir de bu linkde bazi alet modellerine uygun "Stereo Patch Lead" diye birseyler var.. Acaba gerekli mi?

http://www.dynamicsounds.co.uk/fitting-accessories-stereo-patch-lead-c-47_268.html

Ekli dosyalar

• CTSVX001.webp
    CTSVX001.webp
    6.6 KB · Görüntüleme: 50
  • CONN_SHEMAA_D707G.webp
    CONN_SHEMAA_D707G.webp
    26.1 KB · Görüntüleme: 38
  • connect2-stalk-guide.webp
    connect2-stalk-guide.webp
    26.2 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Bu işlerin piri MOKIA nickli arkadaşımızdır:good:.Ona özelden ulaşın sanırım sorununuzu çözer;)

Cihaz güzelmiş gerçekten hayırlı olsun.
O verilen ve verdiğin linkteki kumandalar sana uymaz muhtemelen.
Öncelikle anladığım kadarı ile senin ara kumandayada ihtiyacın yok zaten
Cihazda tanımlama özelliği var.
Baglantıyı yapamadılar derken sen ne yaptıklarını biliyormusun
Kontrol ucu 10 numaralı uç aracın direksiyon kumandası ile eşleştrildimi.?

Cihaz güzelmiş gerçekten hayırlı olsun.
O verilen ve verdiğin linkteki kumandalar sana uymaz muhtemelen.
Öncelikle anladığım kadarı ile senin ara kumandayada ihtiyacın yok zaten
Cihazda tanımlama özelliği var.
Baglantıyı yapamadılar derken sen ne yaptıklarını biliyormusun
Kontrol ucu 10 numaralı uç aracın direksiyon kumandası ile eşleştrildimi.?

Ilginize tesekkurler.

Baglantiyi yaparlarken dikkatlice baktim. Aracdaki konnektorun icine giren bazi kablolari arkasindan (uc Tane) yaralayip, 5,6,7 ye baglamaya calistilar.. Sonra iptal edildi. Su anda bosta ve bagli degil. Alet calisir vaziyette. Henuz geri gorus kamerasini baglatmadim. yerine karar verince onu da baglatacagim.

8 den baslayip 13 e kadar giden butun uclar bosta, hicbir yere baglanmadi.
10 nolu ucu (ki uc biraz enteresan) aracdaki hangi uca veya kablolara ve nasil baglayacagimiz konusunda oneriniz var mi?

İyide hangi akla hizmet 5 , 6 ,7 ye bağlamaya çalıştılar.
o uçların direksiyon kumanda sistemiyle bi alakası yokki.

5 -Numara kamera alğılama girişi.
6 -GND
7- remote system çıkışı

Bu uçlarla teybe ve araca zarar da verebilirler. çinkü biri şasi diğeri +12V teybin içinde yada araç tarafında ters bi yere değdirirlerse kısadevreye neden olabilir. Anlamayanlara bi bakalım diyenlere kurcalatma.

Sen yapacaksan ara beni tarif edeyim sana nasıl yapacağını.

Son düzenleme:
Geri