otomatik cam ışıkları devamlı yanıyor 4 birden

kurt38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar adım mustafa kurtyemez arabayı alalı bir ay oldu otomatik camlar ışıkları devamlı yanıyor 2 gün marşa basmassam akü boşalıyor bunun için neyapmak lazım aramam 92 model opel vectra 2.0gl yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşkler

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
sol ön kapı butaonunda yada camların konsoldaki düğmelerinin içinde problem var;konsoldaki düğmelerin içinde yer alan devreyi iptal ettirebilrisin;direk kontağa bağlı yapılabilir; ya da hem kontağa hem sol ön kapı butonuna bağlatabilirsin;sol ön kapı butonunu da değiştirebilirsin ve araya diyot taktırırsan camlara da bağlanabilir; arızanın nerde olduğunu anlamak için önce sol ön kapı butonunun fişlerini çıkar eğer problem devam ederse sorun konsoldaki dğmelerin içindeki devrededir...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bizim de arabayı stop ettikten 5dk sonra sönüyor
iç aydınlatma sönünce cam ikaz ışıklarının devrenin kapanması lazım.

Bugün iki arabanınkini de (vectra A ve B) kontrol ettim. Arabadan inip kapıyı kapatınca ışıklar sönüyor.

Son düzenleme:

batu-turk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 Gl

iç aydınlatma sönünce cam ikaz ışıklarının devrenin kapanması lazım.

Bugün iki arabanınkini de (vectra A ve B) kontrol ettim. Arabadan inip kapıyı kapatınca ışıklar sönüyor.

katılıyorum aracın kapısının kilitini açtığında kontak takılı olmasa bile ışıklar yanıyor ve düğmeler aktif hale geliyor sonra kapıyı kilitleyince ışıklar sönüyor bunu gece daha rahat farkedebilirsin sanırım kapı kilitlerine bağımlı yapmışlar ve benim çok hoşuma gidiyor doğrusu

batu-turk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde sakın şu seni yanıltmasın benim araçta gündüz yolda aydınlatmalar açık olmasa bile tünele girdiğimde cam düğmelerinin yandığını görüyorum
gündüz düğmelerin özelliğinden olsa gerek ışıkların yandığının farkına varmıyorsun ama karanlık bir yere geldim mi düğmelerin ışığını farkediyorsun :) ( sanki herşeyi düşünülmüş son model araba kardeşim güle güle kullan )

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sol ön kapı butaonunda yada camların konsoldaki düğmelerinin içinde problem var;konsoldaki düğmelerin içinde yer alan devreyi iptal ettirebilrisin;direk kontağa bağlı yapılabilir; ya da hem kontağa hem sol ön kapı butonuna bağlatabilirsin;sol ön kapı butonunu da değiştirebilirsin ve araya diyot taktırırsan camlara da bağlanabilir; arızanın nerde olduğunu anlamak için önce sol ön kapı butonunun fişlerini çıkar eğer problem devam ederse sorun konsoldaki dğmelerin içindeki devrededir...
KESİNLİKLE KATILIYORUM... PEKİ DÜZELDİMİ ARACIN