Otomatik vites geçişi

Oguzhanfatih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var yağ değişti cozum olmadı buji değişti çözüm olmadı gitmediğim usta kalmadı araç bir arıza kodu vermiyor manuelde de otomatikte de 3 den 4 e gecerken irkilme hissediliyor ve devir saatine de yansıyor özel bir serviste şanzıman adaptasyonu yaptırdım ve yükleme başarılı oldu servis beyin ve selonoidler arızalı olsaydı adaptasyon başarılı olmazdı dedi şanzımanın içinde basınç kaçağı olduğunu ve şanzımanın sökülüp yapılması gerektiğini söyledi diğer ustalar beyin ve selonoid dediler

recepbilen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yetkili Servis ilk olarak %80 garanti kapsamına sokmuştu aracımı Almanya opel in merkezindeki yetkililere ingilizce derdimi anlatan bi mail attim onlarda durumu opel türkiye ye ilettiklerini ve bana dönüş yapılacağıni söylediler opel türkiye benimle tekrar irtibata geçti ilk etapta boyle bir uygulamaları olmadıklarını aracimin 5 yaşında olduğu için ancak %80 ini karsilayabileceklerinj belirttiler daha sonra tekrar bana ulaştılar ve %100 garanti kapsamına soktuklarini belirttiler. Aracimin sanzimani komple değişecek şu an servise sanzimanin gelmesini bekliyoruz araya corona girdi artık onlardan haber bekliyorum tabi su an her şeyin başı saglik

recepbilen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracimin sanzimani yetkili serviste garanti kapsaminda değişti yeni sanzimani takilmadan önce gördüm çıkan sanzimani da değişim den sonra gördüm su an bi şikayetim yok Opel e Tesekur ederim.

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar. Bende de aynı sorun oldu ve şanzıman yağı değiştirdikten 1 ay sonra olmaya başladı. Sizce bu vuruntunun sebebi yağ değişimi olabilir mi?

recepbilen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar. Bende de aynı sorun oldu ve şanzıman yağı değiştirdikten 1 ay sonra olmaya başladı. Sizce bu vuruntunun sebebi yağ değişimi olabilir mi?
Arabanız yetkili servis bakımliysa üstüne gidin degistirtin sanzimani ama sanziman yağı degistirecekseniz mobil atf 3309 tavsiyesi almıştım farkını görürsün demisti Eskışehır den bi usta. Ben bu sorunu ilk yasadigimda sanziman yagini degistirmistim yetkili servis te.. bi degisiklik olmadi daha sonra sanzimanin degismesi gerek dediler.

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arabanız yetkili servis bakımliysa üstüne gidin degistirtin sanzimani ama sanziman yağı degistirecekseniz mobil atf 3309 tavsiyesi almıştım farkını görürsün demisti Eskışehır den bi usta. Ben bu sorunu ilk yasadigimda sanziman yagini degistirmistim yetkili servis te.. bi degisiklik olmadi daha sonra sanzimanin degismesi gerek dediler.
Hocam araç 2012 model. Bakımlarını dışarıda yaptırıyorum. Ben yağ değiştirirken forumdan da abilerim gm dextron 6 kullan demişlerdi. O yağı kullandım ben de değiştirirken. Makine ile değişmediği için eski yağ da içinde kaldı biraz. Acaba tekrar değiştirsem faydası olur mu bilemiyorum. Servise de gidemediğim için cihaza bağlatıp sorununa baktıramadım

recepbilen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam araç 2012 model. Bakımlarını dışarıda yaptırıyorum. Ben yağ değiştirirken forumdan da abilerim gm dextron 6 kullan demişlerdi. O yağı kullandım ben de değiştirirken. Makine ile değişmediği için eski yağ da içinde kaldı biraz. Acaba tekrar değiştirsem faydası olur mu bilemiyorum. Servise de gidemediğim için cihaza bağlatıp sorununa baktıramadım
Peki sorun sadece 3. Vitesten 4 e geçerken mı oluyor? Servis e gidince sanzimanda eğer ariza kodu yoksa size hiç bisi demezler.servis sanzumanin içinden anlamiyor değişecek diyor. Eger sorun oysa 4. Vites selenoidi veya sanziman beyni olabilir diyenler olmuştu.Sanziman yağı makineyle degismediginde tam anlamiyla değişmiş olmuyor bi daha yapsaniz o işlemi biraz daha yenilenmiş olur yağ ama çok büyük fark olacağını düşünmüyorum

İbrahim33

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Peki sorun sadece 3. Vitesten 4 e geçerken mı oluyor? Servis e gidince sanzimanda eğer ariza kodu yoksa size hiç bisi demezler.servis sanzumanin içinden anlamiyor değişecek diyor. Eger sorun oysa 4. Vites selenoidi veya sanziman beyni olabilir diyenler olmuştu.Sanziman yağı makineyle degismediginde tam anlamiyla değişmiş olmuyor bi daha yapsaniz o işlemi biraz daha yenilenmiş olur yağ ama çok büyük fark olacağını düşünmüyorum
Hocam valla ekrana herhangi bir arıza kodu düşmüyor. 3-4 ve kimi zaman 4-5 vites aralarında çok belirgin yapıyor. Şanzıman yazılım güncelleme ile geçebilir dediler. Belki çözümü olur onun da. İmkanım olduğunda servise gideceğim. Belki sorunu bulurlar orada cihazlardan

recepbilen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam valla ekrana herhangi bir arıza kodu düşmüyor. 3-4 ve kimi zaman 4-5 vites aralarında çok belirgin yapıyor. Şanzıman yazılım güncelleme ile geçebilir dediler. Belki çözümü olur onun da. İmkanım olduğunda servise gideceğim. Belki sorunu bulurlar orada cihazlardan
Yazılım güncelleme işi yetkili serviste 50 euro ücretinde dışarıda 100 tl ye yapıyorlar