otomobili pronto ile cilalamak...

Parlatıcılar korozif madde içerebilir, tavsiye etmem. Mesela camsiller de amonyaklı, tavsiye etmem. Paslanmayı hızlandırıcı maddeler içeriyorlar.

firmanın sitesinde ürünle ilgili açıklama şöyle;

Pronto Toz Savar, tüm yüzeyler ve her türlü zemin için geliştirilmiş özel antistatik formülü ile tozu dağıtmadan alır ve tozlanmayı geciktirir. Leke veya iz bırakmadan kolay ve çabuk temizlik sağlar. Pronto Toz Savar, aşındırıcı madde içermeyen yumuşak fakat güçlü formülüyle, yüzeylerin ilk günkü güzelliğini ve parlaklığını ortaya çıkartır. Tertemiz yapar, uzun süre tozu uzak tutar. Özel parfümlü formülü sayesinde hoş koku ve ferahlık sağlar.
Pronto Toz Savar'ı elektrikli aletler, TV, müzik seti, bilgisayar, telefon, otomobil konsolu, deri, metal, lake, tahta ve ayna gibi yüzeylerde kullanabilirsiniz.

Sakın yapmayın! İlk başta güzel görünebilir ama boyaya kalıcı hasarlar verir.

Valla arkadaşlar ben askerliğimi şöför olarak yaptım ve mercedes kullanıyordum.. Araçları pronto ile parlatırdık her zaman ilk başlarda çok güzel durur arabada bakta saçını tara alev alev olur ama prontoladıktan 2 - 3 gün sonra arabaya eliniz değdiği zaman hemen parmak iziniz kalır leke leke olur yıkayınca pronto geçer ama... Uzun süreli zarar veriyor mu bilemem ama arabayı yıkayıp prontodan arıttığınız zaman mat bi görüntü oluyo ama bizim arabaların orj. zaten mattı :)
bence siyah arabası olanlar bi denesinler..Yumuşak bezin üstüne pronto sonra başla ovalamaya.. :)

Geri