ozel servis yetkili servis ayrimi nedir?

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar forumda halen rastladigim icin konuyu acip aydinlanma ihtiyaci hissettim...

ben bursa da ikamet ediyorum ve burada uludag ozel opel servisi, cakir oto opel ozel servisi gibi buyuk olcekli calisan daha ismini hatirlayamadigim birkac tane ozel opel servisi ve de yuce hunkar ile neskar adlarinda iki adet opel bayisi var...

sorum su olacak... benim bildigim kadari ile orjinal malzeme kullanmalari sarti ile ozel opel servisi adi altinda hizmet veren yerlerin eger lisans anlasmasi gibi bir belgeleri varsa araclara yaptiklari islemler araclarin garanti kapsamindan cikmasina neden olmuyor...

yani bakim araliklari geldiginde ve ya erken de olsa degisimi gelen parcalarin, balata dir yag dir filtredir, degisimi araclarin garantisinin devamliligini etkilemiyor...

zaten opel in resmi sitesinde de opel ozel servisleri diye bir link bulunuyor...
opel de ozel servislere kucak acmis durumda yani...

sonuc olarak opel bayi ne gidip de 15000 bakimini 350 ytl ye yaptirmak yerine ozel servise giderek 200 ytl ye yaptirabilir ve de aracin garanti kapsamina cikmasini da boylece engellemis olabiliriz diye biliyorum ben...

acaba bu durum benim bildigim gibi midir yoksa ozel servislerde yapilan islemler yeni model araclarin garanti kapsamindan cikmasina neden oluyor mu?

Son düzenleme:

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
arkadasım ozel servıs adı ustunde
yetkılı olması ıcın bellı teknık donanım bılgı alt yapının yerıne getırılmesı lazım
ustalara kursu kım verecek onları kım egıtecek semınere yada egıtıme yollayacak ozel servıste bu soz konusu degıldır ayrıca yetkılı servıste orjınal parca kullanılır ozel servıste yan sanayıde olur yada yoksa alır pıyasadan takar
fıyatlarda o derecede degısır tabı ben ozel servıse gıdıyorum. ama orjınal parca kullanıyorum haa karım varmı elbette var ıscılıkten ve malzemeden asla yuksek fıyat odemıyorum gerekırse takılan parcayı bırlıkte alıyoruz yetkılı servıste bu olmaz... beyın gıttı tamır etmıyor cogu ama bız 10da bır fıyatına bıle tamır etme sansımız var olay bu......

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rica etsem özel servislerin olduğu linki yazabilirmisiniz

astra 1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence de katılıyorum arkadaşa.yetkili servise gitmek akıl işi değil biraz kendilerine gelsinler özel bundan para kazanıyorsa yetkili serviste kazanır ama bunlar işi soygunculuğa vurmuşlar olay budur.

astra 1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankaranın en ucuz servisi bir kere gittim ve memnun kaldım.Ugur ustanın yeridir.saşmaz kavşağına gelmeden volvo var sağda onun yanından bi sokak girişi var ordan gir içeri yolun sonuna kadar git usta karşında

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.opel.com.tr/site/services/information.html

bu linkin konulmasinin bir amaci vardir herhalde...
ama benim duydugum... araclari garanti kapsami adi altinda sadece satici bayilere bagli konuma getirmenin haksiz rekabet yarattigina dair bir karar neticesinde mahkeme ce iptalinin yapildigiydi... ama tam olarak emin degilim... forumda da bir ara vardi boyle bir tartisma, ozel servis isleten ve ya calisan arkadaslar bilgi verirse sevinirim...
bu arada egitim alacak olan personel sorunu zaten daha onceden egitim almis ve sertifikasi bulunan mastertech lerin calistirilmasiyla cozuluyordu galiba hic olmadi ucret karsiligi bu egitimlere katilma sansi da sunuluyor zannedersem... emin degilim tekrar edeyim... orjinal parca konusunda da zaten yetkili opel servisleri disaiya parca satisi yapmazlar... aldiginiz parcayi mutlaka o serviste taktirmak zorundasinizdir... bu da bana verilen baska bir bilgidir... tartisalim da bir sonuc ciksin bel ki vardir boyle bir genislemis hizmet agi...

astra 1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pardon sen istanbuldasın galiba pardon

Goklife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.freshds.com
Evet, ozel servislerin linkini bekliyoruz. Birde garantinin gecerliligini yitirmesi ile ilgili resim bir yazinin oldugu link eya bi belge varsa seve seve okuruz. Extremde 450 YTL'lik bakim masrafinin taksitlerini gorunce icim yaniyor :(

astra 1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç garanti kapsamında olduğu sürece yetkili servise gitmek zorundasın aksi takdirde allah korusun diyelim araç seyir halinde yandı bir kuruş alamazsın ama yetkili servise gittinmi bunu karşılıyorlar.bu arada eşim yetkili serviste müşteri hizmetlerinde yani atmıyorum.

astra 1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öylebir yazı varmı bilmiyorum ama sana şunu diyorlar bakım kitapcığındaki servis aralıklarında bakımını yaetkili servise yaptırmak zorundasın.aksi takdirde sana niçin gelmedin yükümlüğünü yerine getirmemişsin bu sebeble bu olaylar başına geldi gibi 500 laf söylerler.