Özel Servis-Yetkili Servis Ne Yapayım Aceba

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sozberk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Astra CD 2000 Model Otomatik Vites arabama 115.000 bakımı yaptıracağım. Ben alıncaya kadar olan bakım kaydı opelclubcardın sitesinde plakayla giriş yaptığım zaman görünüyor. Araba servis bakımlı anlayacağınız. Bu gün özel ve yetkili servisi arayarak fiyat sorudum. Parçalar orijinal olmak kaydıyla yetkili servis 590 özel servis 380 tl fiyat verdi. Triger, Motor ve Şanzıman yağı dahil.
Sizce ne yapayım? 210 tl fazla verip yetkili servis bakımlı olayına devam mı edelim yoksa bu km ve 10 yıldan sonra yemişim servis bakımını deyip tasarrufa mı gidelim. Ben servis bakımının aracın orijinal kmsinin tek kanıtı olduğunu düşünüyorum. Sonuçta araç o kmye nasıl gelmiş hikayesi orda oluyor.

arkadaşım bence servisten vazgeçme derim tabi maddi olarak durumun müsaitse serviste değişien parçalar garantilidir sorun halide garanti kapsamında değişir.arkadaşım reno kango aracının triger setini özel serviste değiştirmiş ve tiriger kayısı kopmustu sonuçta serviste 1600 ytl masraf cıktı arkadaş triger setini yeni taktırdığını söylesede bütün parayı ödedi cünkü özel servisin garanti kpsamına girmediğini söylediler. bu ara club cardla plaka yazarak bilgi alabildiğini yazmışsın nasıl yapıldığını yazarsan sevinirim ben sitede bulamaım çünkü

erenilter

Siteyi açtığın zaman sağ köşede plaka no ile gir yazısı var ordan girebilirsin puan ve indirim bilgilerini.

sami bence yetkili servisle tam görüş biraz daha indirim yapsınlar. farkı 100küsürlere çek. yetkili servise git en azından 2 yıl garantisi var. ki bunca zaman hep servise girmişsin, devam etmen iyi olur.
ama 200 de az para değil yani. e-bayda o para çok güzel şeyler var.(ilgilendiğini bildiğim için öyle dedim)

aracı senden önce titiz kullanmışlar sende öyle devam et satarken daha cazip geliyor insanların gözüne

sami bence servise git derim triger de var işin içinde bence 210ytl fazla ver başın ağrımadan yaptır en azında yetkili servis problem karsısında muhattabın var.hiç uğraşma

ama tanıdığın bilgiğin işciliği temiz özel servis varsa o ayrı.....

sami birde bu aracın bakımlarını hangi siteden plakayı yazarak oğreniyoruz acaba sitenın adı nedir opelin sitesimi servisin sitesimi anlayamadım

Son düzenleme:
Ben bugüne kadar hiç servise gitmedim ve gerekte duymuyorum özel serviste parçaya garanti veriyor niye 200 lira fazla para vereyimki

benden önce 75000 km ye kadar araç hep yetkili servise gitmiş opelclubcard sitesinde bir sonraki bakım 90000 yazıyor :)

Bence Trigiyer kayışı önemli bir parça olduğundan yetkili servisi tercih etmeni tavsiye ederim.Diğer rutin bakımları özel serviste yaptırabilirsin.Şahsen ben öyle yapıyorum.....
icon7.gif

Geri