Yetkili servis mi özel servis mi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan siezma
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sadece işi para kazanmak olan özel olsun yetkili servis olsun sadece değişen bir şey vardır... biri öper tükürüp içinde bırakır bira da kıyısından köşesinden öperek ilk öpenin seviyesine kadar getirir.... işte fark budur....

benim anlamadığım 420 yi ve 160 ı neye istediler bujiye değil sadece heralde :D genel bakım olarak algılıyorum,oda hava,polen yağ filitresi yağ,bujiler diye düşünüyorum.420 ne ya yetkili servise gidilir mi? O kadar parayı verince ohh cok kaliteli yapıldı diyosunuz,tatmin oluyosunuz,yazık günah gerçekten. 6 ay önce opisde arkadasın cruze a bakım yapıldı,polen 35 hava filtresi 50 gibi rakamlar var.Buji değişmişler,araç tekliyo,benim 9 yıllık ustama götürdük buileri söktük yan sanayi buji cıktı iyimi? Bunu yapan OPİS OPİS . Götürüncede imkansız diyolar.Haram olsun ne diyim

420 nin içinde hava, polen ve yağ filtreleri, yağ değişecek artı bujiler değişecek klasik yıllık bakım yani
160 olanın ise sadece bujiler değişmeyecek, diğerlerinin hepsi var
benim düşüncemde bundan sonra sağlam bir yer belirleyip hep aynı yere götürmek

bencede sağlam bi yer bulup oraya götürün ve bunlar yapılırken aracınızın başında durun en sağlamı :)
yağ değişimi max 80 tl
hava filitresi + polen = 20 tl
bujilerde takımı 50 tl olsun
etti 150
işçilik gerektiren bi olayda yok,servise hiç uğramayın en güzeli :)

Güzel bir özel servis yetkili servisi aratmaz.yağını kendin seçersin parana göre parça tercihi yaparsın ustanın tepesinde durursun yapılan işleri takip edersin camekandan bakmazsın tercihim özel servis.

Yetkiliye gidipte bir dünya para akıtmaya deymez diye düşünüyorum

Bence Özel servise yaptır aracı , mesela benim arabanın 15.000 bakımı geliyor şuan araç 14.400 KM de

Ben aracın bir kısmı garantili olmasına rağmen (LPG Taktırdığım için garantinin çoğu uçmuş durumda) bakımı özel serviste yaptırmayı düşünüyorum

Yetkili servis 480 TL istedi geçen 15.000 bakımını sorduğumda dışarda çok rahat 230-250 TL ye yapılıyor aynı bakım tek farkı özel servis olması işte

yorumlarınız için çok teşekkür ederim 160 TL ye hava filtresi, polen, yağ filtresi ve yağı değiştirdim ustam tek çalışıyor iğneden ipliğe her şeyi kendi yapıyor çalışanı yok bende aracımın başındaydım hep
kapılar yağlandı motor kaputunun altındaki tüm parçaları spreyle temizledi
en güzeli de camekanın arkasından bakmak yerine hem aracımın her işleminde yanındaydım hemde çok güzel sohbet ettik ustamla
ustamın ellerine sağlık diyorum

motor biraz sesli çalışmaya başlamıştı yağ değişince motor sesi normale döndü
yağın ne kadar önemli olduğunu biliyordum da motor sesine etkisinin olduğunu bilmiyordum

2010'da garanti kapsamındaki motosikletimi, garantisi devam etsin diye götürdüğüm 10bin bakımda yetkili servis motosikletimin yağ kapağının O-ring contası iş gördüğü halde "sıyrılmış" deyip yeni O-ring conta takmış, ona 10 TL, O-ring kenarından akan yağları temizlik için kullandıkları alkol temizleyiciye de 10TL yazmışlardı. Ayrıca yağın en pahalsını kullanıp 100TL, filtreye 50TL, tüm bu salt yağ değişikliği için de 50TL işçilikle toplam 220TL yazmışlardı!

Yaşadığım bir olumsuz deneyimi tüm yetkili servislere mal etmek doğru değil ancak o gün bugündür, yetkili servis olayına karşı hassasım.

Geri