Özelleştirmeye EVET!!!

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başlıktanda anlaşılacağı gibi devlet elinde özelleştirilebilecek ne kadar kurum varsa kesinlikle özelleştirmeli. Bugün devlet dairesinde yine sinir oldum. Aramızda kesinlikle devlet memurları var. İşini düzgün yapanlara hiçbirşey demem. Fakat sanki kendini otomatik. SAat 17:00 mantığına bağlamış insanlardan çok bunaldım. Bugün sabah ikametgah ilmuhaberi çıkarmak için muhtarlığa gittim. Bize resmi bir evrak gelmiş onuda verdiler. Açtım baktımki, bizim şirkette çalışan bir elemanın Türk Telekoma borcundan dolayı maaşının haczine karar vermişler. Bu elemanda 5 Mayısta işten ayrılmıştı. Neyse bu belgeyi bizim her şekilde yanıtlamam gerekiyordu. Akşamüstü 4te aldığım belgeyle direk muhasebeciye gittim ve gerekli evrakı düzenledim. İcra müdürlüğüne vardım. Saate baktım 17:06 adama dedimki böyle böyle bugün bunu size teslim etmezsem bana ceza gelecek diye. Adam nuh dedi peygamber demedi. Neymiş dosyaları kapatmış. Bu saatten sonra alma mecburiyeti yokmuş. Delirdim. Adamla kavga edecektim. Yanımda amcaoğlu vardı allahtan o durdurdu. Diğer yandan saat 18:00da özel bankada her türlü işlemimi yaptırabiliyorum. Tamam icra gibi bir kurum özelleştirilemez. FAkat özelleştirmeye müsait ne varsa özelleştirsinler.

AxarayLiaLp

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Başlıktanda anlaşılacağı gibi devlet elinde özelleştirilebilecek ne kadar kurum varsa kesinlikle özelleştirmeli. Bugün devlet dairesinde yine sinir oldum. Aramızda kesinlikle devlet memurları var. İşini düzgün yapanlara hiçbirşey demem. Fakat sanki kendini otomatik. SAat 17:00 mantığına bağlamış insanlardan çok bunaldım. Bugün sabah ikametgah ilmuhaberi çıkarmak için muhtarlığa gittim. Bize resmi bir evrak gelmiş onuda verdiler. Açtım baktımki, bizim şirkette çalışan bir elemanın Türk Telekoma borcundan dolayı maaşının haczine karar vermişler. Bu elemanda 5 Mayısta işten ayrılmıştı. Neyse bu belgeyi bizim her şekilde yanıtlamam gerekiyordu. Akşamüstü 4te aldığım belgeyle direk muhasebeciye gittim ve gerekli evrakı düzenledim. İcra müdürlüğüne vardım. Saate baktım 17:06 adama dedimki böyle böyle bugün bunu size teslim etmezsem bana ceza gelecek diye. Adam nuh dedi peygamber demedi. Neymiş dosyaları kapatmış. Bu saatten sonra alma mecburiyeti yokmuş. Delirdim. Adamla kavga edecektim. Yanımda amcaoğlu vardı allahtan o durdurdu. Diğer yandan saat 18:00da özel bankada her türlü işlemimi yaptırabiliyorum. Tamam icra gibi bir kurum özelleştirilemez. FAkat özelleştirmeye müsait ne varsa özelleştirsinler.

:good: :good: :good:

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabi janım..! herkes bu tip durumlarla karşılaşıyo her kızan özelleştirsin zaten sattılar satacakları kadar özelleştirince bi b... oluyo sanki kişiler aynı paramız başka ülkelere gidiyor sadece yarın öbürgün emlakcılarımız ingiliz olucak oda türke toprak satarlarsa tabi hangi firma devletten bişiy istese özelleştir gitsin mantıgı nerde arazi sat yunana ingilize ermaniye gitsin ohh ne ala memleket
düşünceni çok saçma buldugumu söylemeden geçemiyicem..

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hee bu arada bu özelleştiren kişiler zarar edenleri degil büyüme rekoru kıranları özelleştiriyor bilgin olsun ..

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabi janım..! herkes bu tip durumlarla karşılaşıyo her kızan özelleştirsin zaten sattılar satacakları kadar özelleştirince bi b... oluyo sanki kişiler aynı paramız başka ülkelere gidiyor sadece yarın öbürgün emlakcılarımız ingiliz olucak oda türke toprak satarlarsa tabi hangi firma devletten bişiy istese özelleştir gitsin mantıgı nerde arazi sat yunana ingilize ermaniye gitsin ohh ne ala memleket
düşünceni çok saçma buldugumu söylemeden geçemiyicem..

tabiki saçma bulabilirsin. Bu senin görüşün. Herkesin ufku farklıdır. Ben böyle düşünüyorum zaten. Benimde kendime göre doğrularım var seninde vardır.

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hee bu arada bu özelleştiren kişiler zarar edenleri degil büyüme rekoru kıranları özelleştiriyor bilgin olsun ..

petkimin büyüme rekoru kırdığı nerde görülmüş. Daha düne kadar televizyonlarda petkim şöyle zarar ediyor, böyle zarar ediyor deniyordu. Ne zaman petkim türkiye sanayisinin yapıtaşı oldu?

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fakat ülkemizde özelleştirme adabıyla yapılmıyor ülkemizdeki özelleştirmeler "eşi dostu güzelleştirme" halini aldığından ülkenin kitler malları yok pahasına satılıyor.bizde bunlar satılırken kılımızı kıpırdamadan izliyoruz.şahsen içim acıyor.özelleştirme çözüm değildir arkadaşlar.aksak işleyen bir kurum varsa devlet devlet bilinciyle oraya kendi müdehale etmeli.özel sektör tarzında hizmet vermeli.özel sektör bir kurumu aldığında o kuruma "uzaydanmı personel getirecek?" değil gene bu ülkenin yoğurduğunu kaymağını işçisini emekçisini kullanarak ama düzgün bir zihniyette tabiri caizse taşı sıkıp suyunu içirecek personeline.aynı şekilde devlette zihniyetinde reformlar yaparsa ülkemizin can damarları yok pahasına satılmaz...

bu anlamda özelleştirmeye TAMAMİYLE KARŞIYIM!!!

alban79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
televizyonlar tabiki zarar ediyo diyecekler,başka türlü halkı nasıl ikna ediceklerki. televizyonların kimlerin elinde olduğunu unutmayalım.bugün tarafsız bir tv kanalı gösterin madem öle...

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
petkimin büyüme rekoru kırdığı nerde görülmüş. Daha düne kadar televizyonlarda petkim şöyle zarar ediyor, böyle zarar ediyor deniyordu. Ne zaman petkim türkiye sanayisinin yapıtaşı oldu?
petkim petrol atıgından 17 kalem mal imal ediyordu ve o petrol atıgıda rafinelilerin atıgı yani yarısı denize dökülen pislik ee petkim onu engelledi ve onu paraya çevirdi 7000 çalışan izmit gibi biyerde hiçte küçümsenecek bi rakam degil ama ne yaptılar içten içe eritip eregli demir çelik fabrikası gibi zarar ediyor diyip sattılar sermeyasi atık hee onun yanında çok daha farklı işlerde yapıyordu kaç senelik bi kurum bu zamanmı zarar etmişş
bu na akıllılık demeyin lütfenn

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
petkim eregli demir çelik tüpraş türk telekom ve biçok işletme ve kurumlar dayatmalar sonucu satılıyor bir ülkenin telekominasyonu başka bir ülkenin elinde olursa statejik alanda o ülke ne işe yarar petrol içinde aynı şeyi diyebilirim. bu işler çok ince hesaplardan oluyor 30 40 sene sonra türkiyeyi silmek isteyenlerin politikaları bunlar