P0130 Arizasi

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Aracim yine motor isigini bugun yakti. Bende bugun harici bir şase kablosu cektim motora bagladim. Birde boyle deneyelim, sonuclari buradan yazarim.

SM-G970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
yanlz kablo biraz kalın olmalı ve motora iyi ver üstadım yakmaması lazım sonra

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arabaya haricen sase kablosu baglamistim arabayi dun bugun kullanma firsati buldum, araba sogukta depo havandirma valfi ziril ziril ottugunu fark ettim sadece sogukta yapiyor bunu, bu gun hava biraz daha sicak oldugu icin depo havalandirma valfi otme sesi yoktu, arabayi biraz abaninca bu gun isigi tekrar yakti, lakin kisa yoldan fren gaz pedali kombinasyonu ile hata kodunu goremedim, depoyu fulledim bu gun depo ibresi biraz yol aldiktan sonra tavan yapti bunuda depo hava alma valfine bagladim ama baska onerileri olan varsa yazabilir deneyebiliriz :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
depo çok az ise birden dolmaya bilir ibre de bu bazen 1 2km de yükselir ibre ile ilgili sıkıntı şamandıra arızası yapar sadece ama ötüyorsa dediğiniz gibi havalandırma arızasıdır depo kapağını acın çalışırken emiş yapıyor sa arızalanmıştır

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Depo cok az degildi, ortalama 22 litre benzin aldim, yarim depoya yakindi, ceyrek depoya dustugu zaman genelde doldururum depoyu, bu araclarda benzin filtresi gormedim, bir kac usta samandiranin icinde var dedi ben pek inanmadim? Filtresiz araba biraz enteresan geldi bana

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
evet filtre yok doğrudur bir kaç model ve yılda olması gerekli astra g gibi direk filtre pompanın içerisinde alt kısmında süzgeç var benzin o şekilde filtre ediliyor bu sayede tıkanma derdi olmuyor basınç düşme derdi olmuyor yakıt göstergesi ile sorununuz var ise şamandıra yi sokup yan kısmında izler var pamukla temizleyin takın daha hızlı tepki verir

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Corsa d lerde arastirdigim kadari ile pedal kombinasyonu yokmus ariza kodu gormek icin, mecbur makinaya baglayacagiz anlasilan, birde 2007 modellerin sis farlari farkli bunlara uygun fiyatli cozum yapabilrn varmidir

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza kodunu bizimle paylaşırmısın ?

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Aractaki ariza kodu
P0130 - O2 Sensör Devresi (Sıra 1 Sensör 1)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aracın bank 1 vermiş katalizöre bir bakarmısın değiştirdim demistin ama sonrasında taktiğin parça delphi miydi kendi ürünü olmazsa sürekli hata alırsın ve komple o2 sensörünü besleyen elektrik hattına ve ısıtıcısına bakilmali sase verdin yine sonmedi cunku sonrasında egerki sensor yere sert değdiysede bozulur içerisinde seramik tarzı bir parça var o parçalar genelde kutu içerisinde sarılı gelir ve aracı opcoma bağlayıp bir bakarmısın yakıt düzeltmesi sürekli zengin fakir diye düzeltme yapması gerekli yapıyormu yapmıyor mu diye fakirde kalıyor sa sürekli parça hayla sorun var demektir bunu en net anlamanın yolu budur düzeltme yapıyormu diye sonrasında araçda kullanırken benzin kokusu alıyormusun