P0340 arızası

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan selen_34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

selen_34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sanayide ustaya götürdüm aracı aracı bilgisyara bağladı p340 eksantrik sensörü arızası verdi parça ellerinde yoktu parçayı internetten topran marka z16xep uyumlu 95 liraya aldım tekrar ustaya götürdüm taktık bilgisyarda hataları sildi tekrar taratınca aynı hatayı verdi biras sürdüm ama daha kötü oldu sonra eskisini taktırıp m

Muğla da yetkili servise götürdüm onlarda bilgisayara bağladılar eksantrik sensörü arızası verdi dediler sonra tesisat kabllolarını tek tek incelediler triger kayışını kontrol ettiler çarklaeı söktüler incelediler hiçbir sorun gözükmüyo ya eksantrik sensörü yada beyin dediler eksantrik sensörünü deneyecektik ama elimizde yok dediler ama usta dediki muhtemelen de değişsekte sorun yüzde doksan beyinden dedi bende dışarda değiştirdim denedim dedim sorun decam etti dedim ama yan sanayidi sensör oda o zaman beyin arızalı dedi beyin değişwcek masradif 3.100 lira değişp sorun düzelmesse paramın iade edileceğini garantisini veriri dediler arıza kodum p0340 gösteriyor sizce beyinmidir yoksa ben bu sensörün bide orjinalinimi deneyeyim yan sanayisini beyin görmüyo olanilir mi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-06-17-13-50-05.webp
    Screenshot_2016-06-17-13-50-05.webp
    756 bayt · Görüntüleme: 39
Sensör değilde tesisattadır sıkıntı tesisatta kontrol edildiyse geriye ecu kalıyor zaten.Ancak tesisatın kontrolünü nasıl yaptılar muamma önce bu konuda emin olmak lazım yada çıkma bir ecu ile deneme yapmanız lazım.

Hocam hata kodu aynı değil ama benzer bi durum ile karşılaştım herkes beyin dedi söküp yolladım beyini tamire sağlam dediler en sonunda arıza kodlarını veren sensörlerin birleşim yeri gibi yerleri incelediler ve hatayı bulduk aküden kabloları bağlayan yerde sorun varmış tahminim sensör değişip denedikten sonra tesisat baktırın beyini geri alan yer duymadım çünkü kodlaması vs yapılıyor inşallah denemene izin veren yer bulursun eğer verirlerse de en az bi 5 10km dene

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tesisatımda sıkıntı olmadığını muğla yetkili servisi söyledi sizce yanılıyor olabilirlermi onlar bana 2 seçenek sundu ya eksantrik sensörü onu deneyeceklerdi ellerinde yoktu sensör değilse beyin dediler sizxe tiyetki servisteki ustaya güveneyim mi beyinciye göstereyim mi

beyin oalbilir mi aracım sadece gaz kesiyo genel olarak birde bu parçayı servislere sorduğumda şase istiyolar parça internette satılıyo z16xep twinport uyumlu die o şekil internetten alsam parça şeklen aynı internette uymama gibi bi durum olurmu

arkadaşlar aracı sensörü yetkili serviste değiştirdim fakat düzelmedi arızayı silemiyolar sorun ne olabilir

Geri