P1101 Debimetre hatası

kurtlukaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım , 1 ay önce 2.el olarak 2012 model astra 1.4 turbo cosmo active select araç aldım , aracımda geçen hafta motor arıza ışığı yandı bendede iobd2 cihazı vardı bağladım araca bu kodu verdi , söndürdüm ışığı ertesi gün tekrar yandı , sonrasında da 45000 km bakımı için servisten randevu almıştım , aracımın garantisi yok , serviste yazılım ve gaz kelebeği temizliğiyle haledebileceklerini söylediler , önceden manifold yapıyorlarmış ancak yazılım ve temizlikten sonra kendilerine daha şikayet gelmediğini söyledi servisteki usta , neyse yazılım ve temizlik yaptırdım 30 km civarı bi yol yaptık herhangi bir sıkıntı olmadı , benim sorum şu acaba kelebek temizliği ve yazılımdan sonra ışığı tekrar yanan oldu mu ?

herkese iyi forumlar

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: P1101 Debimetre hatası

Geçmiş olsun bu konuda forumda bir çok sorun yaşayan arkadaşımız var son çözüm herkes gaz kelebeği temizlenince düzeliyor dediler ama tekrarlayan oldumu bilmiyorum şu an sanıyorum aynı sorunu bende yaşıyorum yazılım değil ama temizlik işe yarıyor diye biliyorum arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır.

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaklaşık 8 ay önce bende temizlik yaptırmıştım ama maalesef 2 gün önce tekrar arıza ışığı yaktı. Bugün servise götürdüm cihaza bağladılar ve yine emme manifoldu hatası çıktı. Şuan arıza ışığı yanmıyor ama 1 hafta sonra götürüp tekrar temizleteceğim.

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaleli-ati link' Alıntı:
Yaklaşık 8 ay önce bende temizlik yaptırmıştım ama maalesef 2 gün önce tekrar arıza ışığı yaktı. Bugün servise götürdüm cihaza bağladılar ve yine emme manifoldu hatası çıktı. Şuan arıza ışığı yanmıyor ama 1 hafta sonra götürüp tekrar temizleteceğim.

Aynı şekilde oldu, 1 sene sonra yine yandı temizlettim sorun yok

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gokhanbedir link' Alıntı:
Aynı şekilde oldu, 1 sene sonra yine yandı temizlettim sorun yok
abii bunu böyle sürekli kullanacakmıyız temizlet manifold değiştir vs başka çözüm yok mu bide temizletmenin maliyeti nedr

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:
abii bunu böyle sürekli kullanacakmıyız temizlet manifold değiştir vs başka çözüm yok mu bide temizletmenin maliyeti nedr
Temizlik için Kullandıkları spreyin ücretini aldılar sadece 20-25 tl civarı bir fiyatı vardı.

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaleli-ati link' Alıntı:
Temizlik için Kullandıkları spreyin ücretini aldılar sadece 20-25 tl civarı bir fiyatı vardı.
anladım teşekkürler

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kurtlukaya link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım , 1 ay önce 2.el olarak 2012 model astra 1.4 turbo cosmo active select araç aldım , aracımda geçen hafta motor arıza ışığı yandı bendede iobd2 cihazı vardı bağladım araca bu kodu verdi , söndürdüm ışığı ertesi gün tekrar yandı , sonrasında da 45000 km bakımı için servisten randevu almıştım , aracımın garantisi yok , serviste yazılım ve gaz kelebeği temizliğiyle haledebileceklerini söylediler , önceden manifold yapıyorlarmış ancak yazılım ve temizlikten sonra kendilerine daha şikayet gelmediğini söyledi servisteki usta , neyse yazılım ve temizlik yaptırdım 30 km civarı bi yol yaptık herhangi bir sıkıntı olmadı , benim sorum şu acaba kelebek temizliği ve yazılımdan sonra ışığı tekrar yanan oldu mu ?

herkese iyi forumlar
motor arıza ışığı bende sıklıkla yanıyordu  gaz kelebeği temizliği yapıldı [benzinle yıkayıp sprey sıkıldı] 20 dk yaptılar

kurtlukaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aman ya yanmasın yanacaksada temizlenince geçsin yeter ki gaz kelebeği temizliğinormal zamandada yapılması gerekn birşey ,gaz tepkisi ve aracın rölantideki durumu vs baağı değişiyor , hayırlısı olsun şükür allaha şimdilik birşey yok , kaliteli yakıt almaya gayret gösterin geç kirenir

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:
Benim bakıma girmemden birkaç gün önce ara ara yanmaya başladı, özel serviste yaptırıyorum temizliği hiçbir ücret almıyorlar sadece bakım ücreti alıyorlar o kadar. Sensör hassaslığından dolayı yanıyor arıza ışığı o nedenle hiç dert etmiyorum, bir sorun olarak görmemek lazım bence. Bu şekilde halledilebilen bir şey olsun yeter ki.