Park sensörü hk.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daşlar araç nazara geldi galiba sabah çalışan park sensörü şuan çalışmıyor geri vitese taktığımda ses gelmiyor.

Sizce neden olabilir. Şuan aracı sonax ta yıkamaya bıraktım çıkınca tekrar deneyeceğim benzer sorun devam ederse yarın sabah servise götüreceğim hemen bakmaları için...

Birde teyp kapalı olduğunda falan park sensöründen ses gelmeme gibi bir durum söz konusu mudur? Yoksa ses gelmesi için illa teyp açık mı olmalı kolanlarla bir bağlantısı var mı?

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teyple hiç bir alakası oldugunu düşünmüyorum. benim aracım astra orta konsolda park sensörü dügmesi var eger sizdede varsa yanlıslıkla kapatmıs olabilirsiniz... geri yanasırken uyarı sesi gelmiyormu yani ?_

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teyple hiç bir alakası oldugunu düşünmüyorum. benim aracım astra orta konsolda park sensörü dügmesi var eger sizdede varsa yanlıslıkla kapatmıs olabilirsiniz... geri yanasırken uyarı sesi gelmiyormu yani ?_

Benim aracımda herhangi bir düğme yok. Araç teslim alınırken servis tarafından takılmıştı. Normalde geri vitese takar takmaz ses geliyordu şuan gelmiyor. Saat 5 .30 gibi arabayı yıkamadan alıcam tekrar kontrol edicem. Bu sonradan takıldı araç std yoktu. Opel bayide takıldı park sensörü o nedenle kolonlara bağlı mıdır diye aklıma geldi.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonradan takıldıysa park sensörünün kendi hoporloru vardır büyük ihtimalle göremediginiz bir yerde..

peki sadece geri vitese taktıgınızdamı yoksa yanasırkendemi uyarı sesi gelmiyor?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekranı varmı ? yoksa ya geri vitesten aldıktan kabloda yada buzzer denilen küçük hoparlöründe sorun olmuştur. serviste hallederler...

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekranı varmı ? yoksa ya geri vitesten aldıktan kabloda yada buzzer denilen küçük hoparlöründe sorun olmuştur. serviste hallederler...

Ekran yok yarın götürücem servise heralde çok uzun sürecek bir işlem değildir. Çünkü bir açlışıyor bir çalışmıyor deli etti beni akşam akşam daha 1 haftalık ya

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soketlerde sıkışma vardı dediler cumartesi düzelttiler şimdi park sensörüm yine çalışmıyor gerçekten delirmek üzereyim yaa...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi taktıkları yeri biliyosan adam akıllı sabitleştir. koydukları yerden kaynaklı bir sorun olabilir...

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi taktıkları yeri biliyosan adam akıllı sabitleştir. koydukları yerden kaynaklı bir sorun olabilir...

Taktıkları yeri bilmiyorum aldığım yere değilde evime yakın olan opel servise götürsem bakarlar mı yoksa evimin yanındaki oto elektrikçiye götürsem mi?