Park sensörü SORUNU!!!(YARDIM LÜTFEN)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan oakyol
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Park sensörü SORUNU!!!(YARDIM LÜTFEN)

emnıyet kemerı ıkazı calsıyorken park sensorunden sen gelmıyor arkadaslar bılmıyorum park ederken kemerınız takılımı degılmı ama benımde basıma gelmıstı daha once

canakaltun link' Alıntı:
emnıyet kemerı ıkazı calsıyorken park sensorunden sen gelmıyor arkadaslar bılmıyorum park ederken kemerınız takılımı degılmı ama benımde basıma gelmıstı daha once
emniyet kemeri sesi geliyosa sinyal park sensoru gibi sesler calismaz

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum... geçen gün evin orda park ettiğim yeri araçtan indikten sonra beğenmedim.. Biraz ileride boş bir yer buldum otoparkta.. Emniyet kemerini takmadım tabiki.. Ötmeye başladı umursamadım ve park manevrasına geçtim.. Arkada aydınlatma direği olduğunu fark etmedim ve gerizekalı emniyet kemeri sesi yüzünden az daha vuruyordum.. ÇÜNKÜ EMNİYET KEMERİ SESİ GELİYORKEN PARK SENSÖRÜ ÇALIŞMIYOR!!! Son anda farkettim allahtan böyle salaklıklara alışığım ve park sensörlerine çok güvenmiyorum...

Normalde 20km üzerine çıkınca öter bu emniyet kemeri ve yavaşlayınca susar.. Ancak bizim araçlarda kontağı kapatana kadar devam ediyor hatta dursan bile.. Benim gibi geri görüş kamerası olmayanlar dikkat etsinler...

Emniyet kemeri ve park sensörünü aynı sisteme bağlamış bizim "zeki" opel.benim sensörler sonradan takma her türlü ötüyor :D

hasanacar link' Alıntı:
merhabalar size garip gelebilir ama sensör den ses çıkmadığı zaman sürücü tarafındaki kapı höparlörünü dikkatlice dinlerseniz radyonun sesininde çıkmadığını göreceksiniz  bana göre ya höparlörünüzde temassızlık var yada kapının aradaki hortum un içinden geçen kablo kopmuş temassızlık yapıyor saygılar

bende ön park sensörü sesi sol ön kapı hoparlöründen arka park sensörü sesi de sol arka kapı hoparlöründen geliyor.

benim en uyuz olduğum şey; 4 lü flaşör sesinin kontak kapalıyken gelmemesi. aracı parkedecekken flaşörü açıyorum sonrada öyle kalıyor

Benim araçta dehşet bir sinyal sesi olduğundan sinyal vermekten de 4'lüyü yakmaktan da nefret ediyorum :(

Cosmo link' Alıntı:
bende ön park sensörü sesi sol ön kapı hoparlöründen arka park sensörü sesi de sol arka kapı hoparlöründen geliyor.

benim en uyuz olduğum şey; 4 lü flaşör sesinin kontak kapalıyken gelmemesi. aracı parkedecekken flaşörü açıyorum sonrada öyle kalıyor

Aynen abi bende de sürekli açık kalıyor.

madmax50 link' Alıntı:
Aynen abi bende de sürekli açık kalıyor.

Resmen araba soteye yatıyor kontağı kapatınca. ((:

4 lü sesinin gelmemesine ben de uyuz oluyorum.inip araçtan bakmıştım acaba arıza mı var diye.unutturuyor insana.

mucahitduran link' Alıntı:
Benim araçta dehşet bir sinyal sesi olduğundan sinyal vermekten de 4'lüyü yakmaktan da nefret ediyorum :(
arac ayarlarinda sinyal sesi ayari var.

Geri