park sensörü

hasan_3244@hotmail.com

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 model opel astra j aracımın ön park sensörlerini yok arka da sensörler mevcut  önde sensörler olmadığından dolayı park yardımcısı çalışmıyor öndeki park sensörü yerine nasıl bir işlem yapabilirim arkadaki sensörlerin çalışması için ?

Ynt: park sensörü

Hasan bey. Öncelikle foruma hoş geldiniz. İlk olarak tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız, hepimiz çok memnun oluruz. Ardından da, park asistanı ile ilgili sorunuzu biraz daha açarmısınız. Araçlarımızdaki park asistanının asıl açılımı ve görevi kısacası park sensörünün kapalı yada açık olmasından ibarettir. Aracınızda sadece arka park sensörü varsa, zaten bunun için özel bir Açık yada kapalı konum söz konusu değildir.

yusuf bey aracım 2012 model opel astra j 1.4 turbo cosmo paket araçta önden ve arkada normal şartlarda park sensörleri mevcut benim araçta ön sensörler yok bu yüzden sistem çalışmıyor sensörlerin tane adet fiyafı 175 tl bende almak istemedim bunun yerine uygulayabileceğimiz bir yöntem var mı diye bilgi almak için bu  soruyu sordum  thnxx

hasan_3244@hotmail.com link' Alıntı:
yusuf bey aracım 2012 model opel astra j 1.4 turbo cosmo paket araçta önden ve arkada normal şartlarda park sensörleri mevcut benim araçta ön sensörler yok bu yüzden sistem çalışmıyor sensörlerin tane adet fiyafı 175 tl bende almak istemedim bunun yerine uygulayabileceğimiz bir yöntem var mı diye bilgi almak için bu  soruyu sordum  thnxx
Araciniz cosmo onde neden sensor yok tampon falanmi degisti

Çok ilginç Cosmo ve ön sensörlerin olmaması. Tampon değişse de servis takmaz sensörsüz sanırım parça değişimleri şasi no ya göre oluyor.

Belki eski sahibi çıkartmıştır herhangi bir sebepten dolayı. Bildiğim kadarıyla bütün sensörler beyne bağlı olduğu için eksik veya arızalı çalışmayan sensör olunca sistem işlem yapmıyor o yüzden mecburen sensörleri taktırmanız gerekiyor yada sport versiyonunda bulunan park sensörü beyni ile değişim yapacaksınız. Öyle birşey düşünürseniz PM atın görüşelim.

ön tampon değişmiş araçtaki ve park sensörleri takılmamış göz lerin her biri 175 tl serviste 4 adet sensör var 600 tl vermek istemiyorum en basit yolla nasıl çözebilirim bu sorunu onu araştırıyorum

Eğer aracın par sensörü modülüne zarar vermedilerse ve yerinde duruyorsa. Herhangi güvendiğiniz bir markanın park sensörünü alarak aracınızdaki oluklara monatjını kolaylıkla sağlayabilir ve sensör kablolarını düzgün bir şekilde modüle bağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle aracınızda bir tetkik yapılması gerek. Sensör dışında aracınızda bu sistemi çalıştıracak neler var neler yok. Yani, bilemezsiniz, belki ön park sensörünün beynide yoktur, belki tesisatıda sökmüşlerdir, belki hiçbir bağlantı aparatı yerinde değildir.???

Umarım bu saydıklarımın hiçbiri değildir ve sadece 100 TL ye istediğiniz yerden temin edebileceğiniz bir park sensörü gözü ile işi çözersiniz.

Bu arada benim aracımda CoSmO ve ön arka park sensörleri var. Bununla ilgilide size şöyle bir açıklama yapiyim. Aracımızın park sensörleri, ismindende anlaşılacağı üzere sadece park sensörü :) ön konsolda bir açma kapatma düğmesi var. Ona basarak açık yada kapalı konuma geitrebiliyorsunuz. Ön sensör düğmeye bassanızda sadece 1. vitesde arka sensörler ise sadece bilindiği üzere geri vitesde aktif oluyorlar. Bunun dışında herhangi bir park yardımı asistanı görevi yok.

Kolay gelsin. Umarın en kısa sürede çözersiniz. Bizide burdan bilgilendirirseniz memnun oluruz.

Cvp: park sensörü

Derdim öndeki sensorler değil zaten arka sensorler çalışması sistem ön deki sensorler olmadığı için çalışmıyor

Cvp: park sensörü

Önceki mesajımda belirttiğim gibi ya ön sensörleri çalışır hale getireceksiniz yada beyni değiştireceksiniz.

Geri