passat ani fren ikaz uyarısı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan DR_703
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Allah kullanmak zorunda bırakmasın Emre Abi :) yani işlevsel bir donanım ama en azından can-mal kaybı yaşatmadan çalışsın..Ben de 3. fren lambasını flaşörlü yapmıştım..Sen de düşünebilirsin..Arkadan gelenleri daha kısa sürede uyarmak adına..

benim arabanın orjinalinde var, arabayı bir yıldır kullanıyorum geçenlerde önüme araba fırlayınca sert fren yaptım ve ilk defa yandı.

Allah kullanmak zorunda bırakmasın Emre Abi :) yani işlevsel bir donanım ama en azından can-mal kaybı yaşatmadan çalışsın..Ben de 3. fren lambasını flaşörlü yapmıştım..Sen de düşünebilirsin..Arkadan gelenleri daha kısa sürede uyarmak adına..

inşallah kullanmayız ama bizim ülke trafiğinde sık sık ani fren yapmak zorunda kalıyoruz...önceleri hemen elimi 4lüye atıyordum ama şimdi gerek kalmıycak..3.fren lambasının nasıl flaşörlü yaptın...araya devremi attın...lambayımı değiştirdin....

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:15 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 10:13 ----------

benim arabanın orjinalinde var, arabayı bir yıldır kullanıyorum geçenlerde önüme araba fırlayınca sert fren yaptım ve ilk defa yandı.

ahmet bey bu rolede fren şiddetine göre 4 kademe var...fabrikasyon olarak 2.kademede geliyor ürün...ürünün satışını yapan kişiyle görüştüğümde 3ve4.kademeler genelde ağır vasıtalar için kullanılıyor 1.kademe en hassası normal frende bile yanıyor dedi...biz fabrika olarak 2.kademede çıkarıyoruz ürünü.en ideali bu demişti...

Alıntı:
corsa cdti´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

ahmet bey bu rolede fren şiddetine göre 4 kademe var...fabrikasyon olarak 2.kademede geliyor ürün...ürünün satışını yapan kişiyle görüştüğümde 3ve4.kademeler genelde ağır vasıtalar için kullanılıyor 1.kademe en hassası normal frende bile yanıyor dedi...biz fabrika olarak 2.kademede çıkarıyoruz ürünü.en ideali bu demişti...[/QUOTE]

doğrudur, bu role için geçerli olabilir
zaten bu role aynı işi görmekle birlikte aracın orjinal donanımında kullanılan bir role değil o nedenle kullanım alanı geniş olsun ve çok satılsın diye kademeli yapılması mantıklı.
sanıyorum araçların orjinal donanımlarında kullanılan role, kademe ayarı gibi ayar imkanı olmayan belirli bir fren şiddetine göre çalışacak şekilde standart olarak imal edilmiş.
aracı bir yıldır kullanıyorum daha önce de çok fren yaptım ve abs devreye girmişti ama o gün şehirler arası yolda ilerlerken tali yoldan önüme araba fırladı ve ilk defa o kadar sert fren yapmak zorunda kaldım.
adeta lastikler asfaltı kazıdı ve ilk defa 4 lüler daha kısa aralıkla yanmaya başladı. bu şekilde yanması normal yanmasına göre daha dikkat çekici.
bir de şunu söyleyeyim, videoyu izledim o şekilde fren yapınca benim arabada dörtlüler yanmıyor, daha sert fren yapıp abs ile birlikte lastikler kızaklamaya başlayınca yanıyor.

İçinde gayro türü bişi var demek. Peki 4 lüler açıkken veya sinyal verilmişken, fren yapınca napıyor dener misin :)

emre bey bugün sinyal ve 4lüde denedim...devreye girmedi...sanırım roleyi yapanların aklına bu durum gelmemiştir...

bu arada orjinal olan araçlarda durum nasıl ki??onlarda devreye diriyor mu??

Vayy gerçekten süper yıllardır benimde elim alışmış ben bu sistemi yapsamda elimi o tuşa atarım sanırım :)

Vayy gerçekten süper yıllardır benimde elim alışmış ben bu sistemi yapsamda elimi o tuşa atarım sanırım :)

onur bey yaptırmanız hem sizin hem başkalarının güvenliği açısından iyi olacaktır...her zaman lazım olmaz belki ama lazım olduğu an işlevini yerine getirse yaptığınıza değecektir..

faydalı birşey bence...307 var olduğunu farketmiştim...Aslında tüm arabalarda standart olsa ne iyi olur...Heleki istanbul trafiğinde....

yol tıkalı tıkalı tıkalı,bir açılıyor,bi bunalmışlıkla bi tapagaz yapılıyor,ama 300 m sonra trafiğin durduğunu kimse kestiremiyor.. :)herkes te seri bir refleksle uyaramıyor arabayı durduracam diye...

velhasıl kelam lazım birşey...

Emre Abi video bu;

SAM_5082.mp4 / Midyo Video Videoları PaylaÅ, Yükle, Ä°ndir

söylediğin gibi, devre...ELO firmasından özel olarak yaptırdım..2 sn kısa aralıklarla yanıp-sönüyor.. 2. sn den sonra sabit yanıyor..Sadece 3. stop lambası için..Zaten videoda görülür...

Bir de sileceklerin çalışması da var kazadan sonra ve yine kapı kilitlerinin açılması (kilitliyse)...Bunlar da düşünülmüş güzel şeyler...

çok güzel olmuş acaba rölenin fiyatı ne kadar öğrenebilir miyim

Geri