Patlayan Stop Ampülleri Hakkinda

Goksad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabam 2005 model Corsa 1.3 CDTİ son 2 haftadır karşılaştığım bir problemi paylaşmak istiyorum. Stop ampüllerimin ikisininde patladığını farkettim. değiştirtdim fakat 1 hafta sonra yine patladıklarını farkettim. Opel servisine götürdüğümde ampüllerin yine patladığını ve ampüllerin ön kısmında bulunan kırmızı bir çerçve var onuda erittiğini farkettik. Eriyen kısımlar ampülün üzerine değdiği için ampüllerin daha çok ısınarak patlamalarına sebeb oluyor. Sonra konu ile ilgili Yetkili servise başvurdum hatta yine ampülün biri patlamıştı. Servis akım değerlerini ölçüttüğünü bir sorun olmadığını sadece ampülün patladığını belirtti ısınmadan dolayı oluşan erimeyi konusunda ise Opel merkeze ileterek garanti kapsamında stopların değişmesini ileteceklerini bildirdiler. Şimdi servisten cevap bekliyorum.
Arkadaşlar acaba içinizde böyle bir durum yaşayan veya neden olabileceği konusunda yorumu olacak bi arkadaş var mı?
Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Akımdandır diyecektim ama değilmiş hayret ??? :eek:

Shadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sidemir.com.tr
Fazla akım geliyor gibi bi görüntü var birde başka bir yetkili servise göster bence..

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım akımla ne alkası var.stopta kullanıla pastik malzemenin standartalra uygun olmamasından kaynaklanıyor.

_KRAL_

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hacı ampullerın bırını bırı yanlıs takmıstır oda dere yapıp attırıodur ondan hepsını bı kontrol ettır bızdede vardı onlar

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence de kullanılan malzeme abi bu opellerin hepsinde var işte demek ki ben de arabayı ilk aldığımda polen filtresi kapağından çok çekmiştim...

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde bi aralar sol fren lambası haftada bir patlıyodu... şimdi sorun yok 6-7 aydır

Goksad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman Opelin stopları garanti kapsamında değiştirmesi gerekiyor. Yani garanti kapsamına yapmış olduğumuz başvurudan olumlu cevap gelecek demek ki